• Jak to się wszystko zaczęło...

1 września 1946 r. rozpoczął się rok szkolny 1946/1947 w polskiej szkole w Wilkasach. Organizatorem i kierownikiem był nauczyciel Paweł Chrzanowski. Początkowo uczył tylko z żoną Marią. Do czterech klas uczęszczało 66 dzieci.

1 września 1950 r. w szkole rozpoczęło naukę 111 uczniów w siedmiu klasach. Oprócz małżeństwa Chrzanowskich, drugi rok pracuje trzeci nauczyciel Teresa Szwarcowa.

W czerwcu 1952 r. Publiczna Szkołę Powszechną w Wilkasach ukończyło 13 uczniów. Byli to pierwsi absolwenci.

1 września 1953 r. odbyło się posiedzenie Rady Pedagogicznej pod przewodnictwem nowego kierownika Teodora Sierońskiego

1 września 1958 r. postanowiono szkołę rozbudować.

19 października 1963 r. wmurowano akt erekcyjny w nowej szkole.

4 września 1966 r. młodzież otrzymała nową szkołę, do której uczęszczało już 204 uczniów, zdobywajacych wiedzę pod kierunkiem ośmiu nauczycieli.

19 października 1966 r. w Wilkasach odbyły się uroczystości związane z 500 rocznicą pokoju toruńskiego. Były one ostatnim akcentem obchodów Tysiąclecia Państwa Polskiego. Nowa szkoła otrzymała imięKazimierza Jagiellończyka.

12 października 1969 r. został wręczony szkole sztandar.

Galerie

W grudniu 2014 rozpoczęła się budowa trzeciego skrzydła szkoły. Również w grudniu otrzymaliśmy nowy plac zabaw, który znajduje się przed wejściem do budynku.