• "Moje prawa najważniejsza sprawą"

• Nasze wyzwanie w ramach Certyfikatu Bezpieczna Szkoła "Moje prawa najważniejsza sprawą" dobiegło końca. W klasach I - III przeprowadzono zajęcia uświadamiające uczniom ich prawa. Dziękuję naszym milusińskim za wspólną zabawę.

Izabela Łempicka

• Tabliczka mnożenia w klasie Ia

• Tabliczkę mnożenia chętnie poznajemy. Najbardziej lubimy, gdy ją rymujemy. Wprowadzenie tabliczki mnożenia nie było dla nas trudnością, bo kiedy możemy sami prowadzić lekcję - robimy to z ogromną radością. Klasa Ia, Malwina Stakun

• Konkurs plastyczny "Zima, nasza zima"

• Wspieramy i rozwijamy twórczość plastyczną uczniów naszej szkoły na wiele sposobów. Jednym z nich był konkurs plastyczny "Zima, nasza zima", na który złożono wiele prac. Uczniowie stosowali rozmaite techniki plastyczno-techniczne oraz różnorodne materiały co sprawiło, że efekt końcowy był zdumiewajacy. Życzymy uczniom, by to pozytywne doświadczenie dopingowało ich do dalszych działań plastycznych na rzecz uaktywniania wszystkich funkcji twórczych. Laureatom gratulujemy!

• Cukiernia u Adama w Giżycku

• Z okazji Tłustego Czwartku wybraliśmy się na warsztaty do Cukierni u Adama w Giżycku. Podczas spotkania zwiedziliśmy część produkcyjną i mogliśmy samodzielnie zrobić pączki i faworki. Poznaliśmy również charakterystykę pracy cukiernika. Najlepsza była degustacja ciepłych i pachnących wypieków! Klasa I a, Malwina Stakun

• „Walentynka dla Seniora”

• Walentynki to święto nie tylko miłości, ale również przyjaźni, życzliwości oraz sympatii. Uczniowie klas 1-3 chcieli przekazać te pozytywne emocje osobom starszym, często samotnym, podopiecznym Domu Pomocy Społecznej w Giżycku. Dlatego przyłączyli się do 3 edycji akcji Rotoract Giżycko pt. „Walentynka dla Seniora” i przygotowali piękne kartki z życzeniami. Mamy nadzieję, że taki drobny gest wywołał uśmiech i pozwolił miło spędzić obdarowanym seniorom ten wyjątkowy dzień.

• Walentynkowe drzewo

• W ramach ubiegania się o Certyfikat Bezpieczna Szkoła, w naszej szkole wykonano Walentynkowe drzewo życzliwości. Uczniowie wykonali serca na których zapisali życzliwe i miłe słowa, wspierające budowanie dobrych relacji.

Justyna Zaleska, Monika Dziemiela

• Walentynkowa poczta

• Życzenia na Walentynki skladają sobie nie tylko zakochani , ale także wszystkie osoby, które dażą się sympatią i przyjaźnią .Samorząd Uczniowski zorganizował Pocztę Walentynkową . Wesołymi kartkami zostali obdarowani uczniowie a także Pani Dyrektor Dorota Cichosz i Pan Dyrektor Piotr Panaś.

• Szkoła Dobrych Relacji

• W ramach ubiegania się o Certyfikat Bezpieczna Szkoła podjęliśmy wyzwanie Szkoła Dobrych Relacji.

Każdy uczeń robi niespodziankę swojemu koledze albo koleżance którą wylosował, wszystko ma się odbywać w tajemnicy. Bawią się uczniowie i nauczyciele.

• Międzynarodowy Dzień Pizzy

• 9 lutego uczniowie klas 1-3 obchodzili Międzynarodowy Dzień Pizzy. Dzięki prezentacji multimedialnej dowiedzieli się, że najpopularniejszym rodzajem serowego smakołyku jest margherita. Swoją nazwę zawdzięcza królowej Włoch – Marghericie Sabaudzkiej – która w 1889 roku podczas wizyty w Neapolu miała zasmakować pierwszej współczesnej pizzy, przygotowanej na jej cześć przez miejscowego piekarza. Do swego przysmaku użył on trzech składników: pomidory (czerwień), ser mozzarella (biel), bazylia (zieleń). Składniki te reprezentowały barwy narodowe Włoch. Uczniowie wykonali również prace plastyczne i opowiedzieli jaką pizzę lubią najbardziej.

Dzięki organizacji rodziców w klasach pojawiły się prawdziwe pizze, które uczniowie zjedli ze smakiem. Dziękujemy!

• Pomóż dla schroniska

• Jeśli kochasz zwierzęta i ich los nie jest Ci obojętny, przyłącz się do zbiórki na rzecz schroniska dla zwierząt w Pudwągach koło Kętrzyna. Akcję organizuje Niepubliczna Szkoła Podstawowa prowadzona przez PSONI koło w Giżycku. Można przynieść wszystko, co przyda się zwierzętom: karmę, obroże, smycze, zabawki dla zwierząt, koce itp. Podarunki składamy w klasie nr 31 do 15 lutego. Liczymy na Waszą pomoc!