Wesołych Świąt
5 marca - Dzień czytania Tolkiena.
Fanki prozy Tolkiena Ania Grzybowska, Maja i Lena Kozłowskie z kl. 8 B oraz Hania Matyjasek z kl. 8 A czytały swoim koleżankom i kolegom fragmenty prozy Tolkiena. Chętni uczniowie rozwiązywali test ze znajomości Hobbita. Dziękujemy za przygotowanie ciekawej imprezy czytelniczej.
Barbara Sokołowska
Spotkanie z pielęgniarką szkolną
22 marca 2024r. odbyło się spotkanie uczniów klasy IIa z pielęgniarką szkolną p. Danutą Gulanowską. Spotkanie miało na celu propagowanie zdrowego stylu życia oraz przekonanie uczniów, że stan naszego zdrowia zależy od nas samych. Pani pielęgniarka przeprowadziła pogadankę na temat potrzeby dbania o zdrowie. Uczniowie utrwalili wiedzę na temat zdrowego odżywiania oraz zdobyli wiele ciekawych informacji, które z pewnością wykorzystają w życiu codziennym.
Marzena Bielawska
21 marca - 1 Dzień Wiosny
Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny to święto szczególnie ważne w uczniowskim kalendarzu. W naszej szkole jest to dzień pełen atrakcji, zabawy i radości! W tym dniu każdy z nas cieszył się z odejścia zimy i głośno przywitał wiosnę. Uczniowie przebrali się w kolorowe piżamy i przynieśli swoje książki i przybory szkolne w " nietypowych plecakach.
Samorząd Uczniowski
13
Wielka Liga Czytelników.
W dniu dzisiejszym uczniowie naszej szkoły pisali bardzo trudny test półfinałowy ogólnopolskiego konkursu Wielka Liga Czytelników. W tym roku była inna formuła. Każdy uczestnik pisał indywidualnie. Żeby zakwalifikować się do finału trzeba zdobyć min. 80% punktów. Trzymamy kciuki za wszystkich uczestników!!!
Barbara Sokołowska
Pisanki w klasie III b
Dnia 6 marca 2024 r. uczniowie klasy 3B wykonali pod kierunkiem dwóch Mam pisanki wielkanocne. Wszystkie prace były piękne i pomysłowe. Dziękujemy za pokaz i poprowadzone zajęcia p. Agnieszce Styczyńskiej i p. Ani Zabielskiej. Kolorowe pisanki ozdobią stoły wielkacne w domach dziec
Dzień Kobiet w I a
Dzień Kobiet zorganizowany przez dżentelmenów z Ia był pełen uśmiechu, wspólnej zabawy i niepowtarzalnej atmosfery. W tym wyjątkowym dniu oprócz pięknych kwiatków, chłopcy sprawili swoim koleżankom słodką niespodziankę. Przygotowali smakowity poczęstunek a dziewczynki z okazji swojego święta wspólnie tańczyły, śpiewały i usmiechami chłopców w podziękowaniu obdarowywały.
Malwina Stakun
Gospodarstwo Ogrodnicze w Wilkasach
Czuć już wiosnę więc klasa 2 b wybrała się na jej poszukiwania. Odwiedziliśmy Gospodarstwo Ogrodnicze w Wilkasach i odnaleźliśmy ją. Dowiedzieliśmy się jakie prace ogrodowe wykonuje się wiosną. Mogliśmy zobaczyć sadzonki kwiatów, warzyw i drzewek. Dziękujemy Pani Wiesi Łukaszewicz za zapoznanie nas z funkcjonowaniem gospodarstwa. Iwona Gowkielewicz
Społeczności etnicznych w Polsce.
Uczniowie klas siódmych chcąc podwyższyć poziom wiedzy na temat wielokulturowości przygotowali plakaty prezentujące elementy kultury mniejszości narodowych i etnicznych oraz społeczności etnicznych w Polsce. Szukając informacji w różnych źródłach uczniowie poznali wiele ciekawych wiadomości, a przede wszystkim zajęcia te miały na celu kształtowanie wśród uczniów postawy tolerancji i szacunku wobec innych.
- Jolanta Kiraga
„KRAJ AFRYKAŃSKI W PUDEŁKU”
Uczniowie klas ósmych wzięli udział w projekcie zatytułowanym: „KRAJ AFRYKAŃSKI W PUDEŁKU”. Projekt ten miał na celu rozbudzenie wśród uczniów ciekawości dotyczącej różnorodności kulturowej w krajach afrykańskich, poszukiwaniu informacji na temat omawianych na lekcjach państw oraz ciekawym zaprezentowaniu na lekcji wybranego przez siebie kraju. Zadanie polegało na wyszukaniu informacji i różnych ciekawostek , a następnie wykonaniu pudełka z przedmiotami kojarzącymi się z wybranym państwem. Uczniowie zaprezentowali bardzo wysoki poziom zaangażowania. Każde „pudełko” przygotowane było z ogromną starannością i pomysłowością, a przygotowane w nim przedmioty niejednokrotnie zadziwiały słuchaczy czy wywoływały uśmiech na twarzach.
Jolanta Kiraga
Lekcje wychowania fizycznego w klasie I b z wykorzystaniem zabaw z Weroniki Sherborne
Wielka Liga Czytelników
Troje uczniów naszej szkoły, Zuzia Dziemiela, Kuba Bobek i Filip Nowiczonek z kl. 4 b zakwalifikowalo się do półfinału ogólnopolskiego konkursu Wielka Liga Czytelników. Konkurs odbędzie się 14 marca, a tymczasem trwają intensywne przygotowania. Trzymamy kciuki i życzymy sukcesów
Barbara Sokołowska
Życzenia z okazji Dnia Kobiet
Jak zbudować model wulkanu, z którego wypływa lawa?
To temat zajęć w klasach 6-tych podsumowujących lekcję geografii o Islandii i występujących tam wulkanów. Eksperyment polegał na zbudowaniu modelu wulkanu z masy solnej oraz plastikowego kubeczka. Uczniowie malowali farbkami swoje stożki, a potem … coca-cola wlana do komina wulkanicznego i wrzucone mentosy spowodował erupcję. Zdziwienie uczniów było niesamowite, a radość z udanego eksperymentu była świetną nagrodą.
Zapraszam do obejrzenia zdjęć – Jolanta Kiraga
"Dzień przytulania bibliotekarza"
Ale fajny dzień dzisiaj. "Dzień przytulania bibliotekarza". Przytulaniom nie było końca.
Stalaktyty, stalagmity oraz stalagnaty
W ramach lekcji geografii uczniowie klas 5-tych wykonali dowolną techniką model jaskini krasowej. Model pokazuje wnętrze jaskini krasowej, gdzie możemy zobaczyć poszczególne formy krasu oraz nacieki. Z dużą dokładnością zaznaczone zostały stalaktyty, stalagmity oraz stalagnaty. Uczniowie wykazali się ogromną starannością i pomysłowością.
Jolanta Kiraga
Straż Pożarna
W poniedziałek w naszej szkole przywitaliśmy szczególnych gości, a mianowicie przedstawicieli Straży Pożarnej w Giżycku. Celem spotkania było przeprowadzenie rozmowy dotyczącej tematyki bezpieczeństwa pożarowego oraz zapobiegania pożarom w domu i w szkole. Akcja "Jestem bezpieczny" została przeprowadzona w związku z ubieganiem się o Certyfikat Szkoły promującej bezpieczeństwo. Spotkanie odbyło się na zewnątrz, gdzie uczniowie mieli okazję zapoznania się ze sprzętem wykorzystywanym podczas prowadzenia akcji ratowniczo - gaśniczych. Dyrekcja i nauczyciele bardzo dziękują Państwowej Straży Pożarnej w Giżycku za przybycie i ciekawą lekcję bezpieczeństwa.
Izabela Lempicka
Eksperymenty w 2 b
Dzisiaj klasa 2 B zajmowała się eksperymentowaniem. Uczniowie mogli zaobserwować jak działają drożdże, dlaczego kolory się nie mieszają i jak powstają kryształki soli.
Iwona Gowkielewicz
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego
“A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają.”
Tak napisał Mikołaj Rej i miał rację.
Niedawno w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, który ustanowiło UNESCO w 1999r.
Każdy naród ma swój język i dlatego na świecie jest ich ponad 7100. To bardzo ważne dziedzictwo kultury.
Jak zwykle odbyło się ogólnoszkolne dyktando i niekwestionowaną znawczynią polskiej ortografii została Ania z klasy VIII B – gratulujemy!
Uczniowie klas IV – VIII przygotowali plakaty na temat różnych państw świata.
Zaprezentowali informacje o nich oraz kilka podstawowych zwrotów w danym języku, a nie było to łatwe – dzień dobry po turecku, mongolsku, koreańsku… I tu zwycięzcami zostały wszystkie zespoły – rewelacyjne prezentacje.
Tegoroczny turniej „ Jeden z dziesięciu” sprawdził wiedzę uczniów z zakresu naszego języka ojczystego, bezkonkurencyjna była reprezentacja klasy VIII B.
Obchody językowe przygotowali poloniści z naszej szkoły.
Była super zabawa:)
I. S.-K.
3
Archiwum Aktualności
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wrzesień 2022
- Wszystkie