• Wojewódzka Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego WM-SZS 2023/24

• Dnia 23.09.2023r. reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w Wojewódzkiej Inauguracji Sportowego Roku Szkolnego WM-SZS 2023/24, w XXIX warmińskich biegach przełajowych "Droszewo 2023".

Uczniowie w klasyfikacji drużynowej szkół podstawowych zdobyli wysokie III miejsce

Sukces osiągnęli dzięki bardzo dobrym wynikom indywidualnym w swoich kategoriach wiekowych:

Michał Potoczny - IV miejsce

Jakub Bobek - VI miejsce

Katia Kuncewicz - III miejsce

Franek Rak- Stakun - IV miejsce

Krzysztof Dmytryszyn - VII miejsce

Jakub Drapała - IX miejsce

Anastasiia Veklych - IX miejsce

Lena Kozłowska - V miejsce

Maja Kozłowska - VI miejsce

Drużynę uzupelniali: Maja Górska, Zosia Drapała, Antonina Dziemiela, Marcel Ostrowski, Miłosz Karolczyk, Bartosz Buczek, Zuzanna Dziemiela, Julia Achramowicz, Wiktoria Kołodziejczyk, Lena Kalbarczyk, Anastazja Mielniczek, Gabrysia Sztekler, Zuzanna Czerwińska, Roksana Jurewicz, Hubert Limanowicz, Nikodem Dziemiela, Bartosz Połom, Zuzanna Narwojsz.

GRATULACJE dla całej DRUŻYNY

W kategorii OPEN dla opiekunów wystartowała Pani Agnieszka Rak zdobywając II miejsce

Opiekunowie

Pani Elżbieta Milewicz-Tworek

Jagoda Radkiewicz

• TRÓJBÓJ LEKKOATLETYCZNY

• 22.09.2023r. na stadionie w Gizycku uczniowie naszej szkoly wzięli udzial w XVIII TRÓJBOJU LEKKOATLETYCZNYM w ramach programu Ministerstwa Sportu i Turystyki "Szukamy talentów Królowej Sportu w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich. SP Wilkasy reprezentowali: Katia Kuncewicz, Monika Nawotka, Anastazja Mielniczek, Maja Nowiczonek, Marcelina Tabat, Zuzanna Czerwińska, Arek Zarębski, Michal Andrysz i Jakub Bobek. Nasi uczniowie spisali się na szóstkę, wszyscy pobili swoje rekordy zyciowe! Wielki sukces osiagnęli: Katia Kuncewicz, która była najlepszą sprinterką na 60 m. oraz wygrala cały trójbój z ogromną przewagą nad drugą zawodniczką. Najlepsza w skoku w dal była Monika Nawotka. Arek Zarębski zgarnął trzy puchary: za sprint na 60 m., za najdłuższy skok w dal oraz za I miejsce w calym tróboju. Wszystkim gratulujemy wspanialego wystepu w zawodach i trzymamy kciuki za wystep w Mistrzostwach Woj. WM SZS w Olecku, 27.09.2023 r.

Elzbieta Milewicz-Tworek, Jagoda Radkiewicz

• Lekcje geografii w klasach 7a i 7b

• Lekcje geografii w klasach 7a i 7b: Poznaliśmy powstawanie gór wulkanicznych, budowę i działanie wulkanów. Wiemy czym różni się magma od lawy, co to jest krater, stożek i komin wulkaniczny. A przy okazji super się bawiliśmy i integrowaliśmy

Film i zdjęcia wykonane zostały z użyciem sprzętu zakupionego w ramach Programu MEiN " Laboratorium Przyszłości"

Monika Michalak

• Biblioteka szkolna

• Papierowe karty biblioteczne, ręczne zapisywanie wypożyczeń i zwrotów to w bibliotece szkolnej w Wilkasach już przeszłość. Wszyscy czytelnicy mają swoje konta w programie bibliotecznym zintegrowanym z Librusem. Numery książek sczytuje czytnik kodów kreskowych. To taki prezent dla czytelników z okazji przeniesienia biblioteki do nowego budynku.

• 84 rocznica napaści ZSRR na Polskę.

• 17 września 1939 roku to jedna z najboleśniejszych dat w dziejach historii Polski - dzisiaj obchodziliśmy 84 rocznice napaści ZSRR na Polskę.. Uczniowie naszej szkoły wraz z Panem Wójtem Markiem Jasudowiczem i Dyrektorem naszej szkoły Piotrem Panasiem oddali hołd bohaterom walczącym o naszą wolność. Z tej okazji złożyliśmy kwiaty pod tablicą pamiątkowa i odśpiewaliśmy hymn. Chwała i cześć bohaterom !

Izabela Łempicka

• Międzynarodowy Dzień Kropki

• Międzynarodowy Dzień Kropki był dla pierwszoklasistów inspiracją do wspaniałej integracji. Podczas wspólnej zabawy odkrywaliśmy swoje talenty oraz tworzyliśmy różnobarwne prace plastyczne metodą kropek. Malwina Stakun

• Odkrywamy Azję

• Lekcja geografii w kl. 8a i 8b - Odkrywamy Azję - kontynent rekordów i kontrastów. Uczniowie kreatywnie zaprezentowali azjatyckie pudełka pełne przedmiotów i przypraw pochodzących z Chin Japonii,Indii, Koreii i Archipelagu Malajskiego. Lekcja bardzo podobała się uczniom- każdy zabrał do domu nowe umiejętności , które na pewno wykorzysta w przyszłości

Monika Michalak

• Finał Ogólnopolski Lekkoatletycznych Nadziei Olimpijskich

• Troje naszych uczniów wzięło udział w Finale Ogólnopolskim Lekkoatletycznych Nadziei Olimpijskich. Zawody odbyły się w dniach 31 sierpnia- 1 września w Toruniu. Nasza szkołę i województwo reprezentowali: Katia Kuncewicz, Monika Nawotka i Krzysztof Orzolek ( kl.V a). Wszyscy walczyli wspaniałe, uzyskali rekordy życiowe w poszczególnych konkurencjach dwuboju. Ogromny sukces osiągnęła Katia Kuncewicz, która na 60 m. uzyskała czas 9,19 s, w skoku wzwyż uzyskała 130 cm co dało jej III miejsce w Polsce w dwuboju. Gratulujemy Kati i wszystkim naszym zawodnikom, których do zawodów przygotowała Elżbieta Milewicz- Tworek.

• Nowy rok szkolny 2023/2024 rozpoczęty!

• Pełni wrażeń po wakacjach zgromadziliśmy się dzisiaj na boisku Orlik, aby rozpocząć nowy rok nauki. Uczniów, nauczycieli, rodziców, pracowników szkoły uroczyście powitał Pan Dyrektor Piotr Panaś oraz Pan Wójt Marek Jasudowicz. Wszystkim rozpoczynającym dzisiaj zajęcia, szczególnie pierwszoklasistom, życzymy wielu sukcesów, realizacji planów i postanowień.