• UWAGA! ZBIÓRKA DLA POWODZIAN

• W naszej szkole rusza zbiórka najpotrzebniejszych rzeczy dla POWODZIAN, która odbędzie się w dniach 19.09.2024r-20.09.2024r.

ZBIERAMY: Wodę butelkowaną, środki czystości, suchy prowiant, żywność dla małych dzieci (słoiczki, mleko modyfikowane, musy, kaszki), pampersy, środki czystości, mokre chusteczki, gumowe rękawice.

Liczymy na Waszą pomoc i szeroki gest. Produkty przekazujemy do Pani Magorzaty Dmytryszyn i Mariki Chaber.

• Dzień Kropki w III b

• Klasa 3 B wzięła udział w obchodach Dnia Kropki - święta kreatywności , wyobraźni i dobrej zabawy . Dzieci poznały historię Vashti oraz stworzyły ciekawe i pomysłowe prace.

Marika Chaber

• Światowy Dzień Pierwszej Pomocy

• Z okazji Światowego Dnia Pierwszej Pomocy uczniowie klasy IIa poznawali i przypominali sobie zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Następnie wykonywali ćwiczenia praktyczne z zakresu prawidłowego opatrywania i bandażowania ran.

Malwina Stakun

• Międzynarodowy Dzień Kropki w II a

• Jednym z celów edukacji wczesnoszkolnej jest rozbudzanie w uczniach wiary w siebie i w swój potencjał. Odkrywanie talentów dzieci odbywa się na wielu płaszczyznach i poprzez różnorodne działania. Wśród nich są m.in. obchody Międzynarodowego Dnia Kropki. W klasie II a były to zajęcia pod kątem odkrywania swoich umiejętności, rozwijania kreatywności i budowania odwagi. Wspólne celebrowanie twórczości było dla uczniów kolejną wspaniałą okazja do integracji klasy i umacniania więzi koleżeńskich.

Malwina Stakun

• Obserwacje przyrodnicze

• Aby lepiej poznać otaczający świat, klasa I B wybrała się na obserwację przyrodniczą. Dzieci obserwowały zwierzęta, owady oraz rośliny.

Anna Zakrzewska

• Biblioteka

• Na początku każdego roku szkolnego biblioteka szkolna zamienia się w magazyn podręczników, a nauczyciel - bibliotekarz w magazyniera, który rozpakowuje, liczy, układa, stempluje, opracowuje, nakleja kody kreskowe. Wszystkie "mole książkowe" muszą jeszcze trochę poczekać, zanim magazyn podręczników znowu stanie się biblioteką szkolną. I będzie można swobodnie dojść do regałów, poszperać, poczytać lub skorzystać z komputerów.

• Wizyta Pani pielęgniarki w klasie III a

• 5.09.2024r uczniowie klasy IIIa spotkali się z pielęgniarką szkolną panią Danutą Gulanowską. Podczas pogadanki poznali przyczyny wad postawy. Wysłuchali jak należy dbać o kręgosłup, prawidłowo nosić tornister, siedzieć prosto w ławce oraz jak zdrowo się odżywiać.

Marzena Bielawska

• Rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025

• Był plecak na plecach i były walizki, a teraz wakacje skończone.

Tornistry i teczki czekają na wszystkich i zaraz zawoła dzwonek.

W. Chotomska „Pożegnanie wakacji”

Wczoraj pożegnaliśmy wakacje, dzisiaj przywitaliśmy nowy rok szkolny 2024/2025. Rok nowych wyzwań, zadań, przyjaźni. Niech on będzie dla Was, Drodzy Uczniowie, przygodą w zdobywaniu nowej, fascynującej wiedzy, odkrywaniem tego, czego jeszcze nie wiecie.