• Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

• W Szczebrzeszynie chrząszcz brzmi w trzcinie… trudno wypowiedzieć, a co dopiero napisać!

To nasz piękny, ale jakże zawiły język ojczysty.

Niedawno w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, który ustanowiło UNESCO w 1999r.

Upamiętniliśmy dzień ogólnoszkolnym dyktandem, w klasach młodszych opowiadaliśmy o historii języka polskiego. Spotkanie obfitowało w szereg ciekawostek o językach świata.

Czy wiecie, że obecnie ludzkość posługuje się 7100 językami, a z tego w 230 mówią Europejczycy w różnych krajach. Zaskakujące! Słowem- ludzkość jest bardzo rozmowna

Wiele interesujących informacji dowiedzieli się uczniowie szkoły, by po chwili wziąć udział w konkursie „Jeden z ośmiu”. Bezkonkurencyjna okazała się Ania z kl. VII -GRATULACJE!

Obchody językowe przygotowali poloniści z naszej szkoły.

Była super zabawa:)

I. S.-K.

• 23.02 obchodzimy Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją.

• Depresja w rozumieniu medycznym jest chorobą i należy ją odróżnić od przejściowego przygnębienia, obniżonego nastroju czy krótkotrwałej reakcji na trudną sytuację.

Dzisiejsze święto przypomina nam jak ważna jest walka o zdrowie psychiczne, dlatego w naszej szkole przez cały rok prowadzona jest profilaktyka depresji, warsztaty oraz pogadanki.

Serdecznie zachęcam do zapoznania się ze stroną internetową, na której można znaleźć wiele materiałów dydaktycznych zarówno dla młodzieży, rodziców jak i nauczycieli.

Monika Dziemiela

• Klasowy ogródek

• Chociaż jeszcze śnieg i deszcz za oknem klasa 1B poczuła już wiosnę . Dzieci posadziły cebulki kwiatów do doniczek i czekamy co w naszym klasowym ogródku wyrośnie Iwona Gowkielewicz

• Lekcja WOS

• Uczniowie z kl.8 a i kl.8 b, którzy zostali wyróżnieni przez Wójta Gminy Giżycko Marka Jasudowicza za aktywny udział w lekcji wos i przygotowanie ulotek wyborczych to: Oliwia Orzołek, Oliwia Pawłowska, Jakub Ozygała, Adrian Białaszonek i Nikodem Pawłowicz. Gratulujemy!

• Tłusty czwartek

• Tłusty czwartek naprawdę był obfity w przepyszne pączki. W klasie 1 B odbył się pączkowy poczęstunek, a później dzieci wykonały pracę plastyczną „Mój wymarzony pączek”. Dziękujemy rodzicom za słodki poczęstunek.

• Konkurs plastyczny „Zimowe krajobrazy”.

• W ramach projektu „Z kulturą mi do twarzy” uczniowie klas I-III wzięli udział w konkursie plastycznym „Zimowe krajobrazy”. Dzieci wykonały piękne prace, które oceniła Komisja Konkursowa w składzie: p. B. Sokołowska, p. I. Kurzynowska, p. D. Gulanowska. 15 lutego podczas apelu Pan Dyrektor Piotr Panaś wręczył dyplomy i nagrody uczniom, których prace zostały wyróżnione.

Uczniowie wyróżnieni: Anastazja Ławecka kl.Ia, Piotr Sławiński kl.Ia, Daryna Poluichak kl.Ib, Oksana Ferdycz kl.Ib, Agata Zatorska kl.IIa, Nikodem Kolczyński kl.IIa, Amelia Strygo kl.IIb, Blanka Sygnowska kl.IIb, Miłosz Jurewicz kl.IIIa, Aleksander Mistera kl.IIIa, Dominika Dziura kl.IIIb, Jakub Bobek kl.IIIb. Gratulujemy wszystkim uczestnikom.

Organizator konkusu – Marzena Bielawska

• "Walentynka dla Seniora”

• W dniach od 7 do 13 lutego uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji organizowanej przez Rotaract Giżycko „Walentynka dla Seniora”. Uczniowie własnoręcznie wykonali kartki z myślą o osobach starszych z Domu Pomocy Społecznej w Giżycku. Dziękujemy uczniom i nauczycielom, którzy przyłączyli się do akcji.

Opiekun Samorządu Szkolnego Agnieszka Boczoń i wychowawca klasy Ia Marzena Bielawska.

• Międzynarodowy Dzień Pizzy

• 9 lutego 2023 r. obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Pizzy. Pizza jaką dzisiaj znamy pochodzi z Neapolu. Jest jednym z najpopularniejszych włoskich dań. Święto Pizzy jest okazją, aby skusić się i zjeść to proste, smaczne danie. Uczniowie klasy 2b również obchodzili to święto. Dzieci w klasie zjadły ze smakiem swoje ulubione rodzaje pizzy. Dziękujemy Rodzicom za zakup i dostarczenie pizzy. Było miło i smacznie.

A. Czartoryska-Sołtysiak

• Dzień pizzy w IIa

• Dzisiaj IIa obchodziła święto pizzy - serdecznie dziękujemy rodzicom za zorganizowanie..., a szczególnie p.Magdalenie Dowgiałło i ekipie Zamku w Rynie - było pyyysznieee

• „Walentynka dla Seniora”.

• Już za tydzień Walentynki – święto nie tylko miłości, ale również przyjaźni, życzliwości oraz sympatii. 14-stego lutego te pozytywne emocje chcielibyśmy przekazać osobom starszym, często samotnym, podopiecznym Domu Pomocy Społecznej w Giżycku. Dlatego nasza szkoła również włączyła się w akcję Rotaract Giżycko „Walentynka dla Seniora”. Mamy nadzieję, że taki drobny gest wywoła uśmiech i pozwoli miło spędzić obdarowanym seniorom ten wyjątkowy dzień.

Zachęcamy wszystkich uczniów do wykonania kartki walentynkowej z życzeniami . Przynosimy je do szkoły do 10.02.2023r. do opiekuna SU, a uczniowie klas I-III do wychowawcy.

• Spotkanie Stowarzyszenia Rodzina Katyńskich

• 20 stycznia 2023 roku w w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie miało miejsce spotkanie Stowarzyszenia Rodzina Katyńska zorganizowanego we współpracy z Wojewodą warmińsko - mazurskim,w którym uczestniczyli Dyrektor szkoły Pan Piotr Panaś i koordynator projektu w naszej szkole "Katyń ocalić od zapomnienia " p. Izabela Łempicka. Na spotkaniu przewodnicząca Rodzin Katyńskich p. Barbara Gawlicka zaznaczła, że ten rok jest szczególny dla rodzin katyńskich, gdyż jest to 80 lat od ujawnienia zbrodni katyńskiej. Spotkanie było okazją do podsumowania działalności Stowarzyszenia w latach 2020- 2022, w których to nasza szkoła przystąpiła do projektu Katyń ocalić od zapomnienia. Uczestnicy wydarzenia podzielili sie rownież opłatkiem i wysłuchali występu zespołu Swojska nutka.

https://youtu.be/2lvKi0RwqlY (35.28 min- o NAS )