Już 26 kwietnia 2024r.odbędzie się Dzień Talentów, każdy będzie mógł zaprezentować swój talent, swoją pasję, swoje hobby!
Zgłoszenia prosimy kierować do Pań: Moniki Dziemiela, Justyny Zaleskiej lub Anny Pażyszek do 19 kwietnia 2024r.
Już 26 kwietnia 2024r.odbędzie się Dzień Talentów, każdy będzie mógł zaprezentować swój talent, swoją pasję, swoje hobby!
Zgłoszenia prosimy kierować do Pań: Moniki Dziemiela, Justyny Zaleskiej lub Anny Pażyszek do 19 kwietnia 2024r.
W 1940 roku władze sowieckie dokonały zbrodni na polskich jeńcach wziętych do niewoli na początku II wojny światowej.
12 kwietnia uczniowie naszej szkoły uhonorowali pamięć zamordowanych Polaków zawieszając biało - czerwone wstążki...
W ramach Światowego Dnia Autyzmu nasza szkoła rozświetliła się dzisiaj wszystkimi kolorami tęczy. Uczniowie przynieśli kolorowe balony oraz wykonali kolorowe dłonie, które stały się skrzydłami motyla. Informacje na temat autyzmu można było odnaleźć w gazetce szkolnej. W klasach odbyły się warsztaty na temat autyzmu. Dziękujemy za udział w akcji. Iwona Gowkielewicz, Monika Dziemiela, Justyna Zaleska, Marika Chaber
9.04.2024r. uczniowie klasy 2a pojechali na wycieczkę do Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Giżycku. Aby wejść na teren zakładu musieliśmy założyć stroje ochronne: czepki, ochraniacze na buty i fartuchy. Podczas zwiedzania zakładu poznaliśmy tajniki produkcji sera. Mogliśmy zaobserwować pracę urządzeń oraz ludzi w warzelni, solowni, pakowalni, dojrzewalni i w laboratorium. Szczególnie zainteresowała nas praca przenośników i taśmociągów. Na zakończenie odbyła się degustacja sera. Wychodziliśmy z mleczarni uśmiechnięci, zadowoleni i bogatsi o nowe doświadczenia. Dziękujemy Rodzicom za zorganizowanie bardzo ciekawej wycieczki. Marzena Bielawska
Konkurs plastyczno-techniczny dla klas I-III „Wielkanocna pisanka” został rozstrzygnięty. Wszystkie prace były bardzo ciekawe, a komisja miała ogromny problem z wytypowaniem najciekawszych prac. Nagrody i dyplomy rozdane a dzieci zapraszamy do udziału w następnych konkursach.
Iwona Gowkielewicz
Zbliża się 13 kwietnia – Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. W tym roku 12 kwietnia przyłączamy się do akcji „Biało-Czerwona dla Bohaterów Katyńskich” by Katyń... ocalić od zapomnienia. Akcja będzie polegała na zawiązaniu biało-czerwonych wstążeczek na ogrodzeniu szkoły. W ten sposób uczcimy jedną z 21768 ofiar zamordowanych przez NKWD w 1940r. Strzał w tył głowy zajął oprawcom sekundę, wiązanie wstążeczki, tak jak nasza pamięć, wymaga więcej czasu i starań.
Izabela Łempicka
W ramach programu Trzymaj Formę został zorganizowany przez Barbarę Run, Małgorzatę Dmytryszyn i Adę Wiśniewską konkurs plastyczny promujący zdrowy styl życia pod hasłem: Trzymam się zdrowo jem kolorowo.
Autorzy najlepszych prac zostali wyróżnieni gratulacjami od Pani Dyrektor Doroty Cichosz oraz ciekawymi nagrodami. Uczniowie wyróżnieni to: Zuzanna Dziemiela, Martyna Śliwko, Paulina Krystofik, Jakub Bobek, Julia Bobek, Anastazja Zabielska, Amelia Zabielska.
28 lutego klasy 4-8 wybrały się do kina na film pt: „Cudowny chłopak. Biały ptak”.
Twórcy ekranizacji poruszyli wiele istotnych kwestii takich jak: empatia, tolerancja, akceptowanie inności, w tym niepełnosprawność, prześladowanie w szkole i bulling, odwaga, asertywność i umiejętność przeciwstawienia się grupie.
„Nie bądź obojętny, reaguj na zło” to główne przesłanie filmu, które stało się punktem wyjścia do warsztatów w klasach na temat Bullingu- wykluczenia osoby ze społeczności szkolnej. Uczniowie pracując w grupach dowiedzieli się, że z małych aktów przemocy wyrastają większe, dlaczego warto pomagać innym, jak sobie radzić z przemocą rówieśniczą, jak działają słowa - o sile tego co wypowiedziane, jesteśmy inni - każde działanie może uruchomić w różnych osobach różne emocje.
Monika Dziemiela
Justyna Zaleska
Fanki prozy Tolkiena Ania Grzybowska, Maja i Lena Kozłowskie z kl. 8 B oraz Hania Matyjasek z kl. 8 A czytały swoim koleżankom i kolegom fragmenty prozy Tolkiena. Chętni uczniowie rozwiązywali test ze znajomości Hobbita. Dziękujemy za przygotowanie ciekawej imprezy czytelniczej.
Barbara Sokołowska
22 marca 2024r. odbyło się spotkanie uczniów klasy IIa z pielęgniarką szkolną p. Danutą Gulanowską. Spotkanie miało na celu propagowanie zdrowego stylu życia oraz przekonanie uczniów, że stan naszego zdrowia zależy od nas samych. Pani pielęgniarka przeprowadziła pogadankę na temat potrzeby dbania o zdrowie. Uczniowie utrwalili wiedzę na temat zdrowego odżywiania oraz zdobyli wiele ciekawych informacji, które z pewnością wykorzystają w życiu codziennym.
Marzena Bielawska
Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny to święto szczególnie ważne w uczniowskim kalendarzu. W naszej szkole jest to dzień pełen atrakcji, zabawy i radości! W tym dniu każdy z nas cieszył się z odejścia zimy i głośno przywitał wiosnę. Uczniowie przebrali się w kolorowe piżamy i przynieśli swoje książki i przybory szkolne w " nietypowych plecakach.
Samorząd Uczniowski
W dniu dzisiejszym uczniowie naszej szkoły pisali bardzo trudny test półfinałowy ogólnopolskiego konkursu Wielka Liga Czytelników. W tym roku była inna formuła. Każdy uczestnik pisał indywidualnie. Żeby zakwalifikować się do finału trzeba zdobyć min. 80% punktów. Trzymamy kciuki za wszystkich uczestników!!!
Barbara Sokołowska
Dnia 6 marca 2024 r. uczniowie klasy 3B wykonali pod kierunkiem dwóch Mam pisanki wielkanocne. Wszystkie prace były piękne i pomysłowe. Dziękujemy za pokaz i poprowadzone zajęcia p. Agnieszce Styczyńskiej i p. Ani Zabielskiej. Kolorowe pisanki ozdobią stoły wielkacne w domach dziec
Dzień Kobiet zorganizowany przez dżentelmenów z Ia był pełen uśmiechu, wspólnej zabawy i niepowtarzalnej atmosfery. W tym wyjątkowym dniu oprócz pięknych kwiatków, chłopcy sprawili swoim koleżankom słodką niespodziankę. Przygotowali smakowity poczęstunek a dziewczynki z okazji swojego święta wspólnie tańczyły, śpiewały i usmiechami chłopców w podziękowaniu obdarowywały.
Malwina Stakun
Czuć już wiosnę więc klasa 2 b wybrała się na jej poszukiwania. Odwiedziliśmy Gospodarstwo Ogrodnicze w Wilkasach i odnaleźliśmy ją. Dowiedzieliśmy się jakie prace ogrodowe wykonuje się wiosną. Mogliśmy zobaczyć sadzonki kwiatów, warzyw i drzewek. Dziękujemy Pani Wiesi Łukaszewicz za zapoznanie nas z funkcjonowaniem gospodarstwa. Iwona Gowkielewicz
Uczniowie klas siódmych chcąc podwyższyć poziom wiedzy na temat wielokulturowości przygotowali plakaty prezentujące elementy kultury mniejszości narodowych i etnicznych oraz społeczności etnicznych w Polsce. Szukając informacji w różnych źródłach uczniowie poznali wiele ciekawych wiadomości, a przede wszystkim zajęcia te miały na celu kształtowanie wśród uczniów postawy tolerancji i szacunku wobec innych.
- Jolanta Kiraga
Uczniowie klas ósmych wzięli udział w projekcie zatytułowanym: „KRAJ AFRYKAŃSKI W PUDEŁKU”. Projekt ten miał na celu rozbudzenie wśród uczniów ciekawości dotyczącej różnorodności kulturowej w krajach afrykańskich, poszukiwaniu informacji na temat omawianych na lekcjach państw oraz ciekawym zaprezentowaniu na lekcji wybranego przez siebie kraju. Zadanie polegało na wyszukaniu informacji i różnych ciekawostek , a następnie wykonaniu pudełka z przedmiotami kojarzącymi się z wybranym państwem. Uczniowie zaprezentowali bardzo wysoki poziom zaangażowania. Każde „pudełko” przygotowane było z ogromną starannością i pomysłowością, a przygotowane w nim przedmioty niejednokrotnie zadziwiały słuchaczy czy wywoływały uśmiech na twarzach.
Jolanta Kiraga
Powered by aSc EduPage