• Przystani Świętego Mikołaja w Gwarku

• Dnia 12 grudnia 2022 roku uczniowie klasy 2 b wybrali się do Przystani Świętego Mikołaja w Gwarku. Dzieci spotkały się tam ze Św. Mikołajem i przeszły test grzeczności. Uczniowie odwiedzili cztery świąteczne komnaty. Po komnatach oprowadzały ich 2 Elfy. Teraz już czekamy na wizytę Świętego Mikołaja dnia 24 grudnia - w naszych domach

• Pierniczki w II b

• Dnia 6 grudnia 2022 roku uczniowie klasy 2 b w ramach przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia ozdabiali pierniczki. Miały one kształt serduszek, gwiazdek i choinek. Udekorowane ciastka wyglądały przepięknie i były bardzo smaczne.

A. Czartoryska-Sołtysiak

• Matematyka w klasie I B

• Mamy to! Matematyka w klasie I B odbyła się trochę inaczej. Dzieci ćwiczyły dodawanie i odejmowanie przy pomocy matematycznych Kart Grabowskiego.

• Mikołajki w szkole

• Mikołajki to bardzo ciekawa i pozytywna tradycja, uwielbiana szczególnie przez najmłodszych. Z tej okazji, co roku 6 grudnia, wszystkich po raz pierwszy odwiedza Św. Mikołaj i przynosi prezenty.

Uczniowie przebrani byli za Śnieżynki i Mikołajów. Odwiedził nas Święty Mikołaj w towarzystie dwóch Śnieżynek z miła słodką nispodzianką

Opiekun Samorządu Uczniowskiego: Agnieszka Boczoń

• Wojewódzki Turniej "Jestem sprawny na 6"

• Klasa 3b dnia 2.12 reprezentowała naszą Szkołę w Wojewódzkim Turnieju "Jestem sprawny na 6" dziewcząt i chłopców klas 1-3 Szkół Podstawowych pamięci Wacława Wasieli w Tereszewie. Drużyna w składzie:

Zuzia Dziemiela,

Dominika Dziura,

Gosia Plaga,

Paulina Krystofik,

Kasia Marcinek,

Kuba Bobek,

Staś Budny,

Bartek Kolczyński,

Filip Nowoczonek,

Aleksander Kucharski

zdobyła III MIEJSCE.Dzieciaki dały z siebie wszystko Gratulacje dla całej drużyny

• Lekcja WOS z udziałem Wójta Gminy Giżycko

• Jakie są najważniejsze zadania gminy, w jaki sposób wybierane są organy samorządu terytorialnego, kto może zostać wójtem - tego dowiedzieli się uczniowie klasy 8A i 8B na ostatnich lekcjach wiedzy o społeczeństwie od samego Wójta Gminy Giżycko Pana Marka Jasudowicza, który odwiedził naszą szkołę. Uczniowie zadawali wiele pytań oraz z zainteresowaniem uczestniczyli w lekcjach, które pogłębiły ich wiedzę i świadomość, że dobro naszej małej ojczyzny, jaką jest gmina leży w rękach wszystkich jej mieszkańców.

Anna Pażyszek

• Andrzejki w klasie I b

• Dziś ANDRZEJKI! Klasa I B zapoznała się z tradycją naszej kultury. Uczniowie dowiedzieli się jak Andrzejki były obchodzone w dawnych czasach i dlaczego. Było lanie woskiem i wiele innych zabaw andrzejkowych.