Dnia 13.10.2022 roku odbyła się bardzo ważna uroczystość dla klas pierwszych - "Pasowanie na ucznia". Klasy I A oraz I B przygotowały program artystyczny pod okiem wychowawczyń klas: Marzeny Bielawskiej i Iwony Gowkielewicz. Dziękujemy też klasom drugim za powitanie naszych najmłodszych uczniów oraz Panu Dyrektorowi za przyjęcie naszych dzieci do grona uczniów szkoły.
Pasowanie na ucznia
- 14
Pasowanie na czytelnika!
We wtorek 18 października uczniowie klasy 1 A zostali pasowani na czytelnika. Po uroczystym ślubowaniu wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i listy do rodziców zachęcające do wspólnego czytania z dziećmi. Każdy uczeń mógł też po raz pierwszy samodzielnie wypożyczyć książkę. Życzę wszystkim radości z czytania i zapraszam do biblioteki.
Barbara Sokołowska
Pidżama Party
Pidżama Party i bicie rekordu Polski 21 października (piątek)2022r. w naszej szkole!
Tego dnia zachęcamy do przyjścia do szkoły w PIDŻAMACH!Zamiast pidżamy można przynieść swoją ulubioną poduszkę tzw. "jaśka". Pidżama i poduszka to codzienne przedmioty dzieci chorych. Na każdej przerwie przedstawiciele samorządu i wolontariatu będą zbierać datki do skarbonek na leczenie Gabrysi Bryk, która urodziła się z wadą serca. Zachęcamy wszystkich do udziału w tej akcji charytatywnej. Pobijmy ten rekord, pomóżmy Gabrysi!
Keycap Puller- co to jest? - # Laboratorium Przyszłości
Uczniowie klasy VIII a zaproponowali aby wykorzystać drukarkę 3D do wydrukowania keycap pullera.
Wielu z Was używało tego przyrządu wiele razy ale może nie znało nazwy. Jest to przyrząd do wyciągania klawiatury . Sami zobaczcie efekty pracy uczniów i drukarki 3D
Nauczyciel informatyki : Agnieszka Boczoń
9
Latający smok - druk 3D- klasa VIII b- # Laboratorium Przyszłości
Nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej Pani Dorota Sobolewska zwróciła się z prośbą o wydrukowanie smoka na drukarce 3D , który zostanie wykorzystany na lekcję o Smoku Wawelskim . Z wielką ochotą na lekcji informatyki zabrała się za drukowanie klasa VIII b. Spotkało się to z wielkim zainteresowaniem i zaangażowaniem uczniów.
Nauczyciel informatyki : Agnieszka Boczoń
4
Kółko techniczne- # Laboratorium Przyszłości
Od najwcześniejszych lat należy rozwijać twórcze możliwości dziecka za pomocą różnych form wychowania estetycznego. Jedną z nich jest technika. Za pośrednictwem twórczej ekspresji dziecko gromadzi doświadczenia zarówno poznawcze, jak i twórcze. W procesie tworzenia doznaje silnych przeżyć, które nie tylko wynikają z samego działania, lecz także z możliwości wyrażenia własnych myśli i uczuć. Zajęcia techniczne są nieodłącznym elementem procesu wychowania w szkole. Wiąże się ono z wychowaniem umysłowym, społeczno-moralnym, zdrowotnym i estetycznym. Obcowanie z techniką rozwija wrażliwość zmysłową, pobudza proces spostrzegania, koncentrację uwagi, wyobraźnię, dlatego z inicjatywy nauczyciela techniki Agnieszki Boczoń powstało w naszej szkole kółko techniczne . Dziewczynki z klas V- VI korzystając z #Laboratorium Przyszłości wykonują pierwsze swoje prace ucząc się wyszywać krzyżykami serca i kwiatki.
Nauczyciel techniki- Agnieszka Boczoń
Druk 3 D w klasie VII b- # Laboratorium przyszłości
# Laboratorium Przyszłości na lekcji informatyki w klasie VII b okazało się strzałem w 10!!! . Uczniowie drukowali na drukarce 3 D . Zmienili filament z czerwonego na biały i wydrukowali nastepną kostkę na lekcję geografii.
Nauczyciel informatyki: Agnieszka Boczoń
1
Czym jest druk 3 D? - lekcja informatyki z # Laboratorium Przyszlości
Uczniowie klasy VI a na lekcji informatyki dowiedzieli się czym jest druk 3 D. Druk 3D (3DP) to rodzaj szybkiego prototypowania technologi. Opiera się na cyfrowych plikach modeli, przy użyciu sproszkowanego metalu lub tworzyw sztucznych i innych materiałów klejących do konstruowania obiektów za pomocą drukowania warstwa po warstwie. Na swoją pierwszą przygodę wybrali kostkę , która została wykorzytana na lekcjach geografii w celu wyznaczania kierunku wchód- zachód .
Nauczyciel informatyki : Agnieszka Boczoń
3
Projekt edukacyjny "Moje osiedle" # Laboratorium Przyszłości
Uczniowie podczas projektu edukacyjnego w klasie VI a mieli na celu:
- zaprojektować idealne osiedle i z zaangażowaniem uczestniczy w pracy grupowej
- wie, jakie budynki, obiekty i instalacje powinny się znaleźć na osiedlu,
- samodzielnie odczytuje z planu osiedla informacje dotyczące poprawy bezpieczeństwa mieszkańców oraz zna zasady segregowania śmieci,
- analizuje plan osiedla i wskazuje miejsca, w których powinny się znaleźć ułatwienia dla osób niepełnosprawnych,
- planuje udoskonalenia osiedla,
Uczniowie z wielkim zaangażowaniem wykonali w grupach swoje wymarzone osiedle. Wielkim ułatwieniem w ich pracy było wykorzystanie pomocy z # laboratorium przyszłości w postaci bezprzewodowego kleju na gorąco.
Nauczyciel techniki: Agnieszka Boczoń
4
Wszystko o papierze # Laboratorium Przyszłości
Klasa Va na lekcji techniki dowiedziała się jak :
- rozróżniać przedmioty wykonane z papieru,
- omawiać zastosowanie papieru w codziennym życiu człowieka,
- wymieniać etapy produkcji papieru,
- nazywać rodzaje materiałów papierniczych,
- wskazywać narzędzia przydatne do obróbki papieru oraz wykonywania z niego różnych przedmiotów.
Bardzo przydatne były plakaty z # Laboratoriu Przyszłości
Nauczyciel techniki: Agnieszka Boczoń
Lekcja techniki w klasie IV b z wykorzystaniem Labratorium Przyszłośći
Klasa IV a podczas lekcji techniki wykorzytała pomoce dydaktyczne z # Laboratorium Przyszłości. Temat lekcji: Bezpieczeństwo przede wszystkim miało wyjaśnić, jakie zachowania mogą doprowadzić do wypadków w szkole jak się zachowywać, aby im zapobiegać,rozróżnić znaki bezpieczeństwa:podać przykłady znaków bezpieczeństwa: ostrzegawczych, zakazu, nakazu, ochrony przeciwpożarowej, informacyjnych i ewakuacyjnych, wskazywać drogę ewakuacyjną w szkole. Nauczyciel techniki: Agnieszka Boczoń
Dzień Edukacji Narodowej
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej życzymy całemu Gronu Pedagogicznemu oraz wszystkim pracownikom i emerytom dużo zdrowia, energii i wytrwałości, byście mogli w pełni realizować swoje plany życiowe i zawodowe.
Dyrektor Wicedyrektor
Piotr Panaś Dorota Łempicka
Obwody elektryczne- Laboratorium Przyszłości
Doświadczenia są najlepszą formą uczenia. Zestawy edukacyjne do montażu obwodów elektrycznych #LaboratoriaPrzyszłości na lekcjach fizyki w klasach ósmych.
Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego SZS w sztafetowych biegach przełajowych.
10.10.2022 r. w Olecku odbyły się Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego SZS w sztafetowych biegach przełajowych. Naszą szkołę reprezentowały sztafety dziewcząt i chłopców młodszych (Igrzyska Dzieci) oraz sztafety dziewcząt i chłopców starszych (kategoria Igrzyska Młodzieży Szkolnej). Największy sukces odniosła sztafeta dziewcząt starszych w składzie: Maja i Lena Kozłowskie, Oliwia Głąb, Zuzanna Narwojsz, Julia Plaga, Amelia Somionka i rez. Julia Orzołek, która uplasowała się na III miejscu wśród 9 startujących ekip. VI miejsce wywalczyła rozwojowa drużyna chłopców młodszych (najmłodsi uczestnicy w swojej kategorii) w składzie: Krzysztof Dmytryszyn, Jakub Bobek, Bartosz Połom, Franek Rak-Stakun, Hubert Limanowicz, Arek Zarębski i rez. Bełbot Wiktor. Drużyna dziewcząt młodszych zajęła VII pozycję, a drużyna chłopców starszych VIII pozycję. Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy udanego startu.
Elżbieta Milewicz-Tworek i Jagoda Radkiewicz
Wycieczka klasy 6a
Skarb odnaleziony i zjedzony.
Twierdza zdobyta przez 6a. Miło spędzony czas. Warto było.
Nagrody Wójta Gminy Giżycko
Dziś w Urzędzie Gminy Giżycko miała miejsce miła uroczystość. Z okazji zbliżającego się Dnia Edukacji Narodowej, dyrektor szkoły Piotr Panaś oraz nauczyciele: Pani Dorota Skrzypek i Pani Anna Duszyńska otrzymali nagrody Wójta Gminy Giżycko. Pan Wójt podziękował za trud i zaangażowanie w codziennej pracy z młodzieżą, sumienne wykonywanie powierzonych obowiązków oraz życzył dalszych sukcesów w życiu osobistym i zawodowym.
Serdecznie gratulujemy!
Dzień Chłopaka w 4 a
Z okazji Dnia Chłopaka w czwartek 29 września klasa 4a wybrała się na kręgle do Parku Wodnego w Wilkasach. Po sportowych zmaganiach na wszystkich czekała pyszna pizza.
Julia Romanek
Drukarka 3D My to mamy! My działamy!!!
Jednym z największych mitów krążących wokół technologii druku 3D jest ten, że jest to technologia nowa.
Druk 3D jako nowa technika wytwórcza została opracowana w 1984 r. i nosiła nazwę "stereolitografii".
Szczyt fascynacji tą technologią miał miejsce w latach 2013-2015 ale pomimo to wciąż są osoby, które nigdy nie widziały procesu druku 3D na własne.
Anna Duszyńska
Projekt "Dookoła Polski"
W ubiegłym tygodniu klasa 3b realizowała projekt "Dookoła Polski", którego celem było poznanie regionów znanych i mniej znanych Naszej Ojczyzny. Uczniowie pracowali w grupach, a efektem prac podzielili się na forum klasy. Świetnie poradzili sobie z tym zadaniem
Agnieszka Rak
I Indywidualne i Drużynowe Grunwaldzkie Biegi Przełajowe - Memoriale Byłego wieloletniego Prezesa Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego- Pana Wacława Wasieli.
7 października 2022 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w I Indywidualnych i Drużynowych Grunwaldzkich Biegach Przełajowych - Memoriale Byłego wieloletniego Prezesa Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego- Pana Wacława Wasieli.
Najlepsze wyniki: I miejsce Jakub Górski V miejsce Amelia Somionka, VI miejsce Maja Kozłowska, VII miejsce Anastasiiia Veklych, VIII miejsce Lena Kozłowska, IX miejsce Anastazja Mielniczek, X miejsce Katia Kuncewicz, XI miejsce Jakub Bobek, XIII miejsce Zuzanna Narwojsz.
Cała nasza drużyna zajęła punktowane miejsca, co w efekcie końcowym dało nam III miejsce w klasyfikacji drużynowej. Wszystkim zawodnikom gratulujemy wspaniałego startu i liczymy na podobne zaangażowanie w Mistrzostwach Województwa Warmińsko-Mazurskiego w sztafetowych biegach przełajowych już w najbliższy poniedziałek - 10.10 w Olecku.
Elżbieta Milewicz-Tworek Jadwiga Radkiewicz.
Archiwum Aktualności