• Konkurs plastyczny "KARTKA WIELKANOCNA"

          • W kwietniu w klasach 1-3 odbył się konkurs plastyczny "KARTKA WIELKANOCNA". Komisja konkursowa dokonując oceny prac, brała pod uwagę kreatywność, oryginalność i pomysłowość. Bardzo ważnym elementem oceny była samodzielność i staranność wykonania pracy. Z przyjemnością przedstawiam listę nagrodzonych:

            W KATEGORII KLAS PIERWSZYCH:

            I miejsce - Oliwia Żarnoch kl.1b

            II miejsce - Małgorzata Szewc kl.1a

            III miejsce Nikodem Kolczyński kl.1a

            WYRÓŻNIENIA: Nadia Mateuszek kl.1a, Anastazja Zabielska kl.1b, Maja Górska kl.1a

            W KATEGORII KLAS DRUGICH:

            I miejsce- Stanisław Budny kl.2b

            II miejsce - Gabriela Konopacka kl.2a

            III miejsce - Hubert Bartniczuk kl.2b

            WYRÓŻNIENIA: Katarzyna Marcinek kl.2b, Bartosz Kolczyński kl.2b, Aleksandra Klijer kl.2a

            W KATEGORII KLAS TRZECICH:

            I miejsce - Antoni Gowkielewicz kl.3b

            II miejsce - Weronika Lipińska kl.3a

            III miejsce - Liliana Płosińska kl.3a

            WYRÓŻNIENIA: Oliwia Kondratiuk kl.3a, Zuzanna Czerwińska kl.3b, Hubert Łączek kl.3b.

            Wszystkim uczestnikom serdecznie gratuluję! Organizator konkursu: Marzena Bielawska

          • Wenisaż Bogdana Deptuły

          • Z udziałem VII b ze Szkoła Podstawowa w Wilkasach odbył się wernisaż wystawy malarstwa i akwareli Malarstwo Mrągowo - Bogdan Deptuła. Tę dziedziną sztuki artysta zajmuje się od 50 lat, jest samoukiem i tworzy najczęściej do „szuflady” albo na indywidualne zamówienia. Nad farby akrylowe zdecydowanie przedkłada olejne, ze względu na nieprzyjemny zapach zdecydował się jednak na malowanie akrylem. W swoich pracach prezentuje przede wszystkim swoje miasto w latach międzywojennych pokazując stylowe, urokliwe kamienice odtwarzane z czarno-białych archiwalnych zdjęć dodając kolor dla uzyskania odpowiedniego klimatu. Część ekspozycji autorstwa Bogdana Deptuły wypożyczona z firmy Siwik Holiday to piękne mazurskie krajobrazy oprawione w oryginalne ramy, a perełką w zestawie jest kopia kultowego obrazu Paula Rubensa „Caritas Romana”. Młodzież szkolna była pod wrażeniem dokonań artysty z Mrągowa, tym bardziej że kilkoro z nich zajmuje się w wolnych chwilach malarstwem i grafiką. Już niebawem pan Bogdan zajmie się uwiecznieniem w obrazach jednej z najstarszych i najpiękniejszych ulic w Giżycku, czyli ulicy Pionierskiej. Wystawę można oglądać w galerii „Pod lipą".

                                                            Nauczyciel plastyki Agnieszka Boczoń

          • Gminny konkurs recytatorski

          • Amelia Somionka, uczennica kl. VI B laureatką gminnego konkursu recytatorskiego.

            08 kwietnia w sali GOKiR w Wilkasach odbył się organizowany przez GOKiR gminny konkurs recytatorski. Amelia Somionka z kl. VI B, przygotowana przez p. Pawła Doroszkiewicza zajęła I miejsce. Naszą szkołę reprezentowali również Ania Grzybowska z kl. VI B, która otrzymała wyróżnienie oraz Martyna Płoszyńska z kl. VI B i Wojciech Drapała z kl. VII B.

            Laureatce i uczestnikom składamy serdeczne gratulacje !

          • ,,Drużyna Inki,, organizowanym przez IPN

          • W związku z 80 rocznicą utworzenia AK oraz przypadającym 1 marca Narodowym Dniem Żołnierzy Wyklętych , młodzież naszej szkoły brała udział w projekcie ,,Drużyna Inki,, organizowanym przez IPN.

            Podczas 45 - minutowego spotkania z edukatorem ,uczestnicy projektu poznali historię niezłomnej sanitariuszki AK - Danuty Siedzikówny ps. Inka oraz utrwalili wiedzę na temat udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach. Uczestnicy projektu otrzymali pamiątkowe apteczki.

            Dorota Gilewicz

          • Żywa lekcja historii- Vivat Konstytucja 3 Maja

          • Uczniowie kl. I - VIII uczestniczyli w ,,żywej lekcji historii.- Vivat Konstytucja 3 Maja ,, Dzięki udziałowi w takiej lekcji uczniowie mogli zdobyć, utrwalić w niekonwencjonalny sposób wiedzę o Tadeuszu Kościuszko , Hugo Kołłątaju a także poznać wiele ciekawych faktów z historii uchwalenia Konstytucji 3Maja. „Żywa lekcja historii – Vivat Konstytucja 3 Maja ,, miała formę spektaklu, dodatkowo zajęcia zostały wzbogacone przez atrakcje takie jak np. pisanie gęsim piórem czy stanowisko szabli . Na koniec organizatorzy usłyszeli bardzo głośny okrzyk: „Dziękujemy!!!” , co było wyraźnym dowodem na to, że ta lekcja historii bardzo się uczniom podobała.

            Dorota Gilewicz

          • Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

          • Dnia 2 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Uczniowie z naszej szkoły również postanowili dołączyć się do udziału w akcji "Świecę na niebiesko".

            Iwona Gowkielewicz

          • 1 kwietnia Prima Aprilis i Dzień Bez Plecaka

          • Uczniowie Szkoły Podstawowej w Wilkasach  wzięli udział w akcji Samorządu Szkolnego- "Dzień bez plecaka"oraz " Kolorowe przebranie". Nie znaczy to, że dzieci zostawiły książki i przybory szkolne w domu. Mieli je ze sobą.  Zabawa jednak polegała na tym, aby korzystając z pomysłowości i sprytu, czymś te plecaki zastąpić. Liczyła się kreatywność i fantazja. Uczniowie się nią wykazali w 100%. 

            Opiekun Samorzadu Uczniowskiego Agnieszka Boczoń

          • Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

          • 2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. W ramach obchodów tego dnia organizowane są liczne inicjatywy społeczne o zasięgu ogólnopolskim. Autyzm dotyczy tysięcy dzieci w całej Polsce. Osoby z autyzmem mają problemy z mówieniem, postrzeganiem świata, rozumieniem relacji społecznej. Zachęcamy Was do wzięcia udziału w akcji "Świecę na niebiesko" w naszej szkole. Uczniowie mogą okazać solidarność z osobami ze spektrum autyzmu poprzez fotografie, na których znajdą się niebieskie elementy ( można ubrać niebieską koszulkę, wykonać serce z papieru w tym kolorze, mogą to być ozdoby okienne w niebieskiej tonacji itp. Inwencja twórcza należy do Was. Zdjęcia można wysyłać na Messengera do Pani Iwony Gowkielewicz do dnia 3 kwietnia. Będą one opublikowane na Facebooku szkolnym. Życzymy miłej zabawy.

            Iwona Gowkielewicz

          • Ognisko klasy II A

          • Klasa IIA z okazji przywitania wiosny zorganizowała ognisko integracyjne z nowymi koleżankami z Ukrainy.

            Dorota Sobolewska

          • Międzynarodowego Projektu Emocja

          • I jest! Kolejny moduł Międzynarodowego Projektu Emocja. Tym razem poruszyliśmy zagadnienie empatii. Bardzo się cieszę, że młodzież z klasy VIII B wykazała się kreatywnością i pozytywnym zaangażowaniem w omawiany temat empatii. W trakcie realizacji projektu powstały m.in. wspaniałe dzieła literackie

            Iwona Gowkielewicz

          • 21 marca w klasie III A

          • Dzień Kariery w naszej szkole. Klasa 3a również przebrała się za przedstawicieli różnych zawodów. Dziękujemy za wspólną zabawę.

          • 21 marca w naszej szkole

          • Święto wiosny obchodziliśmy w tym roku pod hasłem Dzień Kariery. A działo się wiele...Uczniowie i nauczyciele w tym dniu przebrali się za przedstawicieli różnych zawodów. W szkole gośćmi byli: Straż Pożarna z Giżycka, Ratownicy Medyczni, Stowarzyszenie Brat Kot, Bazolka - uroczy dog ze swoją przewodniczką. Spotkania z gośćmi przeplatały się z grami i konkursami. Dzień ten nie tylko zintegrował społeczność szkolną ale był przede wszystkim świetną zabawą. Dziekuję- Izabela Łempicka

          • Żegnamy zimę

          • ..A wiosna przyszło pieszo -

            Już kwiaty z nią się śpieszą,

            Już trawy przed nią rosną

            I szumią: „Witaj wiosno!”.

            Klasy 2a i 2b pożegnały zimę i przywitały wiosnę. Dzieci wraz wychowawcami niosąc transparenty w kolorowym korowodzie wyszły jej na przeciw.

          • Eksperymenty w klasie II b

          • W ubiegłym tygodniu klasa 2b zamiast standardowych zajęć przeprowadzała eksperymenty. Dzieci chętnie brały udział w doświadczeniach i na pewno się nie nudziły

            Agnieszka Rak

          • Podziękowania Dyrektora Szkoły

          • Już od tygodnia do naszej szkoły i przedszkola uczęszczają dzieci, które uciekły przed wojną na Ukrainie. Na wysokości zadania stanęła cała społeczność szkolna – uczniowie, rodzice, nauczyciele oraz pracownicy niepedagogiczni. W szkole pojawiły się okolicznościowe gazetki, niebiesko – żółte baloniki oraz napisy informacyjne w języku ukraińskim obok napisów polskich. Nasi uczniowie przygotowali swoim nowym kolegom i koleżankom życzliwe przyjęcie : były drobne upominki, pomoc w poznawaniu szkoły oraz chęć niesienia pomocy materialnej i niematerialnej. Okazało się, że bariera językowa pomiędzy dziećmi nie jest czymś, co przeszkadza w codziennych kontaktach. Uczniowie z Polski i Ukrainy przechodzą przyśpieszony kurs nauki swoich języków, czasem korzystając z translatorów lub posiłkując się językiem angielskim oraz pomocą nauczycieli znających język ukraiński lub rosyjski. Można z dumą stwierdzić, że egzamin z człowieczeństwa nasza szkoła zdała celująco.

            Dziękuję

            Piotr Panaś

          • "Z podwórka na stadion" o puchar Tymbarku

          • 6.03.2022r. odbył się turniej PZPN pod hasłem "Z podwórka na stadion" o puchar Tymbarku. W rywalizacji wzięły udział 2 drużyny SP z Wilanowa(U - 10,U -12) oraz dwie drużyny z naszej szkoły (w tych samych kategoriach wiekowych). Mecze rozegrano systemem "każdy z każdym". Nasi reprezentanci zajęli 3 i 4 miejsce. Uczestnikom turnieju bardzo dziękuję za zaangażowanie i godne reprezentowanie szkoły. Szczególne podziękowanie kieruję do jedynej uczestniczki w turnieju Julii Bobek. Uczestnicy turnieju: Franciszek Rak -Stakun, Filip Bartoszewicz, Krzysztof Dmytryszyn, Bartosz Połom, Jakub Drapała, Wojciech Szydłowski, Piotr Jabłoński, Jan Taranowski, Mikołaj Nawotka, Hubert Limanowicz, Wojciech Fidziewicz.

            Koordynator turnieju Dorota Skrzypek.

          • 8 marca w VI B

          • 8 marca uczniowie z klasy VI b wraz wychowawcą wybrali się na lekcję historii na Twierdzę Boyen. Byliśmy uczestnikami gry terenowej Szpieg na Twierdzy Boyen. Podzielilśmy się na dwie drużyny i poruszaliśmy się po terenie Twierdzy korzystając z mapki, na której zaznaczane były punkty odbioru kolejnych zadań. Uczniowie błyskawicznie poradzili sobie z zadaniami i szpiegiem. Wychowawca klasy Izabela Łempicka bardzo dziękuję Paniom: Agnieszce Grzybowskiej, Agacie Barankiewicz i Joannie Micewicz za pomoc przy organizacji wycieczki.