• Nauczycielu poczytaj mi swoją książkę

          • Akcja w ramach Certyfikatu Szkoła Promująca zdrowie -Nauczycielu, poczytaj mi swoją ulubioną książkę z dzieciństwa, dobiegła końca. Dziękuję nauczycielom za udział. Koordynator Izabela Łempicka

          • Wiedza o społeczeństwie w klasach VIII

          • Ostatnie lekcje wiedzy o społeczeństwie w klasach ósmych przeprowadził sam Wójt Gminy Giżycko Pan Marek Jasudowicz. Uczniowie dowiedzieli się jak funkcjonuje samorząd gminny, na czym polega praca wójta, poznali zadania radnych, mogli też zadawać pytania. Wielu uczniów pytało o sprawy dotyczące ich miejscowości, może w przyszłości będą radnymi? Dowiedzieliśmy się też o sukcesach naszej gminy w województwie i w Polsce. Cieszymy się, że tu mieszkamy. Lekcja była bardzo ciekawa, dziękujemy i zapraszamy.

          • Kanapka niepytka

          • Uczniowie zrobią wszystko (prawie), aby nauczyciele ich nie pytali. W piątek zrobili nawet kanapki z zieleniną bo są zdrowe. Przy wejściu je pokazywali i za to otrzymywali pieczątki, które zwalniały ich z pytania. Nie dość, że zdrowo to jeszcze fajnie. Akcja "kanapka nieptyka" przeprowadzana była w ramach Certyfikatu Szkoła Promująca Zdrowie.

          • Makrama w 2 b

          • Zakochaliśmy się w robieniu makramy. Dzisiaj w klasie 2B ponownie odbyły się warsztaty makramy, które poprowadziła Pani Gabriela mama naszego ucznia Maksa. Dzieci wykonały świąteczną choinkę ze sznurka. Powstały przepiękne prace Jeszcze raz dziękujemy Pani Gabrieli i mam nadzieję, że spotkania z makramą będą się odbywały cyklicznie.

            Iwona Gowkielewicz

          • Święta, święta…

          • Święta, święta… więc pierogi muszą być! Uczniowie klasy 2 B stanęli na wysokości tradycji i własnymi rączkami lepili przepyszne pierogi. Warsztaty kulinarne przeprowadził Dariusz Baryga. Dziękuję prężnie działającym rodzicom.

            Iwona Gowkielewicz

          • Konkurs organizowany przez Mazurski Park Krajobrazowy

          • Uczniowie klasy 7b uczęszczający na zajęcia kształtujące kreatywność wzięli udział w konkursie organizowanym przez Mazurski Park Krajobrazowy. W kategorii 11-15 lat wyróżniono Oliwię Kosmalską, która otrzymała dyplom oraz nagrody rzeczowe. Doceniono również prace Zuzanny Dziadzio- Sierońskiej, Mai Osowskiej, Karoliny Handrysiak i Dalii Sójki.

            Gratulujemy! "

            R. Andruszkiewicz

          • Pasowanie na czytelnika

          • W dniu dzisiejszym w bibliotece szkolnej odbyło się pasowanie na czytelnika uczniów klasy 1A i 1B. Wszyscy nowi czytelnicy otrzymali dyplomy, listy do rodziców i piękne książki w prezencie. Mogli także samodzielnie wypożyczyć książki. Życzę dużo radości z czytania i wielu wspaniałych przygód w krainie .

            Barbara Sokołowska

          • Wioska św. Mikołaja

          • Dnia 6.12.23r. klasa 1b poczuła magię Świąt Bożego Narodzenia-odwiedziła Wioskę św. Mikołaja w Mazurolandii Dzieci własnoręcznie dekorowały bombki, spotkały się z gościem z dalekiej Laponii, dostały słodki upominek oraz certyfikat pomocnika św. Mikołaja. Na zakończenie wizyty nakarmił konik

          • Jadalne profile glebowe w klasie 7

          • Uczniowie klasy 7a i 7b wykonywali na lekcji geografii jadalne profile glebowe. Ważne były przezroczyste kubeczki, aby zobaczyć różne warstwy gleby. Uczniowie sprawili się na medal, co widać na załączonych zdjęciach. Teraz już nie pomylą gleb.

            - Jolanta Kiraga

          • MIKOŁAJKI…

          • Wspaniała tradycja, niesamowite przeżycia...jakże można wtedy być dzieckiem i to bez względu na wiek . To zapowiedź pana z bujną brodą, w czerwonym ubranku i z tajemniczym workiem. Mówią, że tam są prezenty??? I coś w tym jest… Dzieci mają marzenia prezentowe, dorośli – rozsądne oczekiwania, ale wszyscy w euforycznym amoku oczekujemy…

            Podobnie reagowali uczniowie kl. IV A, gdy odwiedził ich Mikołaj i urocza Śnieżynka, rozpieścili ich słodkościami. Potem przyszły mamy, które zawsze wiedzą o marzeniach swoich pociech. Był przepyszny poczęstunek. Jednak ciągle wyczuwało się jakieś magiczne oczekiwanie...nadeszła chwila...Jakież to były niesamowite upominki, którymi uczniowie wzajemnie się obdarowywali – pluszaki, kubeczki, gry, karnawałowe akcesoria, plakat a do tego słodycze i owoce.

            Opowieściom i zachwytom nie było końca

            Bardzo dziękuję za pomoc dwóm mamom, bez Pań niespodzianka nie miałaby tak uroczej aury.

            Wychowawczyni kl. IV A – I. S. - K.

          • Mikołajki w klasie I a

          • Mikołajki w klasie I a upłynęły niezwykle pracowicie. Uczniowie wraz z rodzicami wykonali piękne stroiki, które będą zdobiły ich domy podczas Świąt Bożego Narodzenia.

          • Mikołajki

          • Ho! ho! ho! Mikołaj również dotarł do naszej szkoły a to oznacza, że są tu grzeczni uczniowie i nie tylko...

          • Dzień Pluszowego Misia

          • Dnia 24 listopada 2023 r. w klasie 3 B obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Pluszowy miś to symbol miłości, ciepła i poczucia bezpieczeństwa, a niejednokrotnie też symbol wielu ważnych wspomnień. Z tej okazji uczniowie przynieśli swoje ulubione maskotki- pluszowe misie. Każdy na zajęciach opisywał swojego misia. Potem dzieci układały "misiowe puzzle" i je kolorowały. Wykonane prace stanowią ozdobę korytarza szkolnego

          • Konsulat Świętego Mikołaja

          • 1 grudnia 2023 r. uczniowie klasy 3B odwiedzili Konsulat Świętego Mikołaja w Kętrzynie. Dzieci zwiedziły wytwórnię ozdób choinkowych oraz zobaczyły jak ze szklanej rurki powstają bombki o różnych kształtach .Każdy uczeń otrzymał bombkę którą samodzielnie ozdobił. Wszystkie wyszly piękne i niepowtarzalne. Dzieci zwiedziły też Muzeum Bombek, gdzie obejrzały piękne ozdoby choinkowe oraz kolorowe świąteczne dekoracje. Wycieczka bardzo podobała się wszystkim i wprowadziła nas w świąteczny nastrój.Własnoręcznie ozdobione bombki z pewnością zawisną niebawem na choinkach

          • MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA WM SZS W JEŹDZIE NA ROLKACH

          • 4 grudnia uczniowie naszej szkoły wystartowali w MISTRZOSTWACH WOJEWÓDZTWA WM SZS W JEŹDZIE NA ROLKACH. Zawody odbyły się w hali sportowej w Olecku.

            14 uczniów z klas 4-7 SP Wilkasy zaprezentowało się w jeździe na rolkach na czas, w okrążeniach: 2x130m, 3 x 130m

            i 5 x 130m, uzyskując bardzo dobre czasy, które przełożyły się na złote, srebrne i brązowe medale. Były również miejsca bliskie podium. Gratulacje dla wszystkich zawodników, którzy świetnie się bawili wraz z uczniami z innych szkół.

            1. HANNA BIERĆ- złoty medal na dystansie 5 x 130m dz. 2011-2012 ID

            2. ZUZANNA DZIEMIELA- złoty medal na dystansie 2x130m dz. 2013 i młodsze ID

            3. NIKODEM DZIEMIELA - złoty medal na dystansie 5x130m chł. 2011- 2012 ID

            4. MAŁGORZATA GÓRNA - złoty medal na dystansie 3x130m i złoty medal na dystansie 5x130m dz. 2010- 2009 IMS

            5. ZUZANNA DZIADZIO- SIEROŃSKA - brązowy medal na dystansie 3x130m dz. 2011-2012 ID

            6. AMIRA AL- ZAGIR - srebrny medal na dystansie 3x130m. dz. 2011-2012 ID

            7. JAKUB BOBEK -srebrny medal na dystansie 2x130m. chł. 2013 i młodsi ID

            8. STANISŁAW BUDNY - brązowy medal na dystansie 2x130m. chł. 2013 i młodsi ID

            9. KATARZYNA MARCINEK

            10. JUREWICZ ROKSANA

            11. WIKTOR BEŁBOT

            12. HANNA NAKONECZNA

            13. MAKSYMILIAN DUSZYŃSKI

            14. AMELIA ZABIELSKA

            Jagoda Radkiewicz, Elżbieta Milewicz- Tworek

          • Żywa lekcja historii

          • W czwartek 30 listopada gościliśmy w szkole członków bractwa Chorągwi Zaciężnej Rycerstwa APIS z Gniewu. Żywe lekcje historii prowadził Jacenty Ordowski, który bardzo barwnie opowiedział uczniom o zamierzchłych czasach. Opowieści były podszyte licznymi ciekawostkami a uczniowie mogli brać czynny udział w tych niezwykłych lekcjach. Młodsi uczniowie brali udział w spektaklu pt. ,,Rzecz o skrzydlatych rycerzach„ klasy V- VIII ,,Wojny Rzeczypospolitej w XVII wieku”. To nie pierwsze spotkanie z bractwem. Uczniowie wiedzą, że każdy spektakl to duża dawka wiedzy historycznej i humoru. Tak było i tym razem.

            Dorota Gilewicz

          • "Jesień wokół nas"

          • Choć za oknem zimowy krajobrazto w ubiegłym tygodniu został rozstrzygnięty konkurs plastyczny dla klas 1-3 pt."Jesień wokół nas".Równorzędne wyróżnienia oraz nagrody z rąk Pana Dyrektora otrzymali:

            Zosia Paczkowska kl. 1a

            Staś Wiszniewski kl. 1b

            Karol Przybylski kl. 2a

            Oksana Ferdycz kl. 2b

            Nadia Matauszek kl. 3a

            Blanka Sygnowska kl. 3b

            Gratulacje dla Wszystkich uczestników

            Agnieszka Rak

          • "Jestem sprawny na 6"

          • Dnia 1.12.23r. drużyna z klas1-3 reprezentowała naszą Szkołę w Wojewódzkim Turnieju "Jestem sprawny na 6" dziewcząt i chłopców klas 1-3 Szkół Podstawowych pamięci Wacława Wasieli w Tereszewie. Drużyna w składzie:

            Tosia Dziemiela,

            Klaudia Dziura,

            Maja Matauszek,

            Zosia Drapała,

            Maja Górska,

            Staś Wiszniewski,

            Maciek Górski,

            Dorian Pieroń,

            Marcel Ostrowski,

            Oliwier Głąb ,

            zajęła VI MIEJSCE Pomimo pewnych trudności Dzieciaki dały z siebie wszystko Gratulacje dla całej drużyny

            Agnieszka Rak

          • Doświadczenie na lekcji geografii w klasach siódmych.

          • Morza i oceany często kojarzą się nam z falami. Jednak to, co mamy na myśli w tej sytuacji, fizycy nazywają falami powierzchniowymi. Mało kto wie, że fale mogą występować również pod wodą, podczas gdy powierzchnia wody jest zupełnie spokojna. Tak się dzieje na przykład, kiedy spotykają się masy słonej i słodkiej wody. Z powodu różnicy gęstości płyny te nie chcą się zmieszać, a na ich granicy powstaje tak zwana fala wewnętrzna. Uczniowie klasy 7a i 7b na dzisiejszej lekcji geografii pokazali jak w szklance pokazać haloklinę, czyli granicę pomiędzy wodą o dużym i małym stężeniu soli. Na jednym ze zdjęć widoczna jest haloklina w Morzu Bałtyckim. Spotyka się tutaj słona morska woda oraz słodka woda z Wisły.

            - Jolanta Kiraga

          • "Po co nam zmysły"

          • W klasie 1a i 1b odbyły się zajęcia "Po co nam zmysły" z elementami integracji sensorycznej. Dzieci miały możliwość wykonania różnorodnych ćwiczeń angażujących całe ciało oraz układy zmysłów (równowagi, czucia własnego ciała, dotyku, wzroku, słuchu, węchu i smaku). Zajęcia poprowadziła Ania Jaworowska