Dzisiaj klasę I B odwiedził specjalny gość czyli suczka Zoja. Podczas tej wizyty dzieci dowiedziały się jak opiekować się zwierzęciem oraz jak zachowywać się w sytuacji zagrożenia. Dzieci były zachwycone tą wyjątkową wizytą .
Iwona Gowkielewicz
Dzisiaj klasę I B odwiedził specjalny gość czyli suczka Zoja. Podczas tej wizyty dzieci dowiedziały się jak opiekować się zwierzęciem oraz jak zachowywać się w sytuacji zagrożenia. Dzieci były zachwycone tą wyjątkową wizytą .
Iwona Gowkielewicz
W październiku uczniowie klas VII A,VIIIA,VIIIB wzięli udział w ogólnopolskim projekcie o tematyce historycznej pt.,,BohaterON w naszej szkole". Ma on na celu upamiętnienie uczestników Powstania Warszawskiego oraz przybliżenie chwalebnej historii 63 dni walk w stolicy. Z inicjatywy nauczyciela historii w szkole zostały przeprowadzone specjalne lekcje opowiadające o powstaniu. Uczniowie zapoznali się z najnowszymi materiałami multimedialnymi -poznali wybrane zbiory ,,Muzeum Powstania Warszawskiego". Uczniowie zredagowali 48 kartek do Powstanców. Młodzież pisząc kartki dziękowała Powstańcom za odwagę, poświęcenie w walce o wolność Polski. Były to lekcje pełne patriotyzmu.
Nauczyciel historii Dorota Gilewicz
Uczniowie klas VI- VIII na lekcji informatyki uczestniczyli w akcji # Szkoła Pamięta poprzez zrobienie prezentacji multimedialnej . Wykonane przez uczniów prace będa przekazane nauczycielom aby urozmaicały lekcje historii, Nauczyciel informatyki: Agnieszka Boczoń
55 uczniów naszej szkoły uczestniczyło w kursie e- learningowy organizowanym przez Krus pt: „Bezpiecznie na wsi mamy – upadkom zapobiegamy”, który w nowoczesnej formie przybliża wiedzę o zagrożeniach wypadkowych w gospodarstwach rolnych, a także uczy prawidłowych zachowań podczas przebywania na terenie obejścia. Wśród uczestników, którzy ukończyli szkolenie i przesłali swoje zgłoszenie rozlosowane będą nagrody w postaci hulajnóg elektrycznych. Agnieszka Boczoń
W ramach projektu "Z kulturą mi do twarzy" 25 października 2022 roku uczniowie klasy I A i II B uczestniczyli w warsztatach kulinarnych. Warsztaty prowadziła Ola Juszkiewicz- MasterChef Polski oraz Szef kuchni DeZeTa w Wilkasach- Dariusz Baryga. Dzieci pod ich okiem wykonały zdrowe fast foody- tortille z kurczakiem i warzywami. Warsztaty uczniom bardzo się podobały i uczestniczyli w nich z dużym zaangażowaniem. Samodzielnie wykonali tortille, które zjedli ze smakiem.
Olu, Darku dziękujemy. Było smacznie i miło.
Agnieszka Czartoryska - Sołtysiak
W naszej szkole odbył się tydzień uczniowskich Super Mocy. Inicjatywa ta miała na celu lepsze poznanie siebie, uświadomienie uczniom ich mocnych stron, zaprezentowanie uczniowskich talentów, budowanie poczucia własnej wartości, wzmacnianie własnego pozytywnego wizerunku oraz integrację zespołu klasowego.
Dlaczego ważne jest, aby każdy znał swoje mocne strony? Warto bowiem wiedzieć, na czym można oprzeć swój życiowy fundament, na jakie cechy własnego charakteru można liczyć, na jakie umiejętności można postawić, podczas mierzenia się z nowymi zadaniami i różnymi sytuacjami, często trudnymi i stresującymi. Dzięki wiedzy o swoich mocnych stronach możemy precyzyjnie określić swoje możliwości i podołać wyzwaniu. Wiedza o mocnych stronach dodaje skrzydeł, unosi, podnosi na duchu – powoduje, że mocno wierzymy w siebie i dużo łatwiej pokonujemy własny strach i stres.
Martin Seligman - amerykański psycholog, profesor Uniwersytetu w Pensylwanii, powiedział: „Kluczem do sukcesu i szczęścia jest wykorzystanie własnych silnych stron, a nie korygowanie wad.”
Dziękuję bardzo uczniom oraz nauczycielom za zaangażowanie w zajęcia, stworzenie piór z własnymi mocnymi stronami, dzięki którym „wyrosły” nasze skrzydła SuperMocy.
Monika Dziemiela
W ramach projektu „ Z kulturą mi do twarzy” uczniowie klasy I B wykonali zadanie „Mistrzowie pędzla” podczas, którego dzieci zapoznały się z dziełami wybitnego malarza Pablo Picasso. Uczniowie klasy I B wykonali niepowtarzalne dzieła, które trysnęły kolorem i radością dzieci. Iwona Gowkielewicz
27 października 2022r.w sali widowiskowej GOKiR odbyła się V uroczysta Gala Stypendystów Wójta za rok szkolny 2021/2022. Przyznano 30 stypendiów w trzech kategoriach: za wysokie wyniki w nauce, za wyniki w nauce i osiągnięcia sportowe oraz wyniki w nauce i osiągnięcia artystyczne. Nagrodzeni otrzymali stypendia, dyplomy i pamiątkowe statuetki, a rodzice listy gratulacyjne. Ze naszej szkoły nagrodzono 24 osoby, wśród nich także absolwentów. Jesteśmy bardzo dumni z wysokich wyników w nauce oraz osiągnięć sportowych i artystycznych naszych wychowanków. Serdecznie gratulujemy stypendystom oraz ich rodzicom, życzymy dalszych sukcesów i wytrwałości w rozwijaniu swoich talentów.
Stypendia za wysokie wyniki w nauce otrzymali:
1. Franciszek Rak-Stakun
2. Julia Bobek
3. Małgorzata Górna
4. Norbert Dickti
5. Tomasz Dickti
6. Hubert Limanowicz
7. Julia Kopaczewska
8. Hanna Nakoneczna
9. Michał Zatorski
10. Liliana Majewska
11. Lena Kozłowska
12. Julia Żylewicz
13. Kaja Nacewicz
14. Maja Juchniewicz
15. Natalia Gałązka
16. Michalina Chmielewska
17. Sofiia Veklych
Stypendia za wyniki w nauce i osiągnięcia sportowe:
1. Kacper Góralczyk
2. Lidia Jurowska
3. Maria Orzołek
4. Jakub Górski
Stypendia za wyniki w nauce i osiągnięcia artystyczne:
1. Amelia Somionka
2. Nikolina Pietrzak
3. Maja Orzoł
foto-W. Albowicz
28 października klasa VII b przeniosła się w daleką północ do niewielkiej wioski Wikingów zamieszkałej przez same dzieci...a to za sprawą cudownego musicalu "Wikingowie - musical nieletni", który mieliśmy zaszczyt obejrzeć w Gdańsku. Podczas naszej wycieczki zwiedziliśmy Starówkę i byliśmy na Jumpcity- największym parku trampolin w Trójmieście. Tam spełnilismy nasze marzenia i udowodniliśmy, że walka z grawitacją jest możliwa !
Ta cudowna podróż pełna wrażeń nie byłaby możliwa gdyby nie zaangażowanie Pani Barbary Somionka. Pani Basiu dziękujemy! Dziękujemy również Pani Ani Płoszyńskiej za opiekę, uśmiech i cudowne poczucie humoru.
Klasa VII b i wychowawca Izabela Lempicka
Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego w dniu 28. X. 2022 roku w naszej szkole można było pooglądać kolorowe, ciekawe nakrycia głowy, Kreatywność dzieci oraz nauczycieli uwiecznione zostały na zdjęciach.
Opiekun Samorządu Uczniowskiego : Agnieszka Boczoń
Dziewczynki z klasy Va i VI b przychodzą w wolnym czasie na kółko techniczne aby nauczyc się wyszywać , robić na drutach, szydełku oraz szyć na maszynie. Mogą rozwijać swoje talenty dzięki wyposażeniu z # Laboratorium Przyszłości.
Nauczyciel techniki : Agnieszka Boczoń
Czasem znaki drogowe to zdecydowanie za mało, żeby zapewnić bezpieczeństwo… Wtedy pojawiają się oni: Pan i Pani Stop! Uczniowie klasy 4 b podczas lekcji techniki przygotowali ich podobizny. Jak wyszło? Zobaczcie na zdjęciach zamieszczonych w galerii poniżej. Ale już możemy powiedzieć, że cudownie!
Czwartoklasiści na zajęciach nie tylko przetestowali swoje zdolności manualne, ale także nauczyli się znaczeni.a poszczególnych znaków Nabyta wiedza na pewno wpłynie na ich bezpieczeństwo podczas wędrówek, przejażdżek na rowerze, a nawet w aucie , Wykorzystywali długopisy 3 D oraz klej na gorąco z # Laboratorium Przyszłości
Nauczyciel techniki : Agieszka Boczoń
Uczniowie klasy IV a podczas lekcji techniki samodzielnie wykonali przepiękne prace wytwórcze. Dzięki temu zadaniu mieli możliwość utrwalić wiedzę z zakresu znaków drogowych obowiązujących pieszych. Wykorzystali dlugopisy 3D oraz klej na gorąco z #Laboratorium Przyszłośći.
Nauczyciel techniki Agnieszka Boczoń
Projekt edukacyjny w klasie VI b " Moje osiedle" przy użyciu kleju na gorąco z wyposażenia # Laboratorium Przyszłości. Agnieszka Boczoń
Październik to miesiąc, w którym wspominamy wielkiego papieża Polaka – Jana Pawła II. 16 października obchodziliśmy Dzień Papieski pod hasłem „Blask Prawdy”, to dzień wyboru nowego papieża w 1978r. - kardynała Karola Wojtyły. 22 października przypada rocznica inauguracji pontyfikatu Jana Pawła II. W naszej szkole wspominaliśmy postać papieża na lekcjach religii. Klasy młodsze wykonały laurki dla Jana Pawła II.
W październiku obchodziliśmy Dzień Drzewa. W ramach projektu "Z kulturą mi do twarzy" uczniowie klasy Ia wykonali zadanie z modułu III - JESIENNE DRZEWKO SZCZĘŚCIA. Poznali budowę drzewa oraz jego znaczenie dla człowieka, zwierząt i przyrody. Marzena Bielawska
Nasza szkoła bierze udział w akcji #SzkołaPamięta w związku z tym klasa 3a i 3b z wychowawcami Dorotą Sobolewską i Agnieszką Rak oraz nauczycielami współorganizującymi proces kształcenia Adrianą Wiśniewską i Basią Run sprzątały zapomniane groby na cmentarzu w Wilkasach. Uczniowie zapalili też znicze.
#SzkołaPamięta -w związku ze zbliżającym się Dniem Zmarłych zapaliliśmy światełko pamięci przy miejscu upamiętnienia naszych bohaterów katyńskich Stanisława Downar - Zapolskiego i Henryka Pakulnisa.
Klasa VB bierze udział w akcji #SzkołaPamięta. Odwiedziliśmy zapomniany cmentarz w Wilkasach, gdzie zapaliliśmy znicze na grobach dawnych mieszkańców tych okolic.
Powered by aSc EduPage