• Dzień Kobiet

• Kwiaty, życzenia, słodkie upominki to wszystko z okazji Dnia Kobiet. To dzień, w którym robimy refleksję... nad siłą, pięknem, delikatnością, szacunkiem kobiet na całym świecie. Samorząd Uczniowski w naszej szkole 8 marca uczcił składając życzenia nauczycielom oraz pracownikom obsługi.

• Dzień Kobiet w I b

• I u nas w klasie 1 B dzisiaj odświętnie. Każda duża i mała kobietka została uszczęśliwiona pięknymi kwiatami oraz słodkościami . „Dzień kobiet” był miłym akcentem. A i okazało się, że wśród chłopców mamy wielu dżentelmenów. Bardzo dziękujemy rodzicom za przygotowanie tej miłej niespodzianki. Iwona Gowkielewicz

• HALOWE MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA

• 3 marca 2023r. 17 uczniow naszej szkoły brało udział w HALOWYCH MISTRZOSTWACH WOJEWÓDZTWA LA V MEMORIAŁ ZBIGNIEWA KULIGOWSKIEGO i w BIEGACH PRZEŁAJOWYCH PAMIĘCI WACŁAWA WASIELI. Zawody odbyły się w Nowym Mieście Lubawskim. Wśród 400 uczestników ze szkół podstawowych i średnich uczniowie SP Wilkasy uplasowali się na wysokich pozycjach. Srebrny medal w pchnieciu kulą, w kategorii klas VII-VIII zdobył Mateusz Szlejter, Maciej Kozub 6 m, Natalian Luty 7 m , Jan Lis 14 m. W pchnięciu kulą dz. kl. VII-VIII Zuzanna Narwojsz 7 m, Maja Kozłowska 8 m i Lena Kozłowska 10 m. Złoty medal w skoku wzwyż w kategorii klas VII- VIII zdobył Natalian Luty, Jan Lis 5 m, Maciej Kozub 7 m. W skoku wzwyż dz. klas VII-VIII Zuzanna Narwojsz uzyskała 5 m, Lena Kozłowska 7 m, Maja Kozłowska 8 m. Katia Kuncewicz wywalczyła 4 m w skoku wzwyż klas IV-VI ( była najmłodszą zawodniczką w tej konkurencji), Gabriela Sztekler 7 m, Anastassia Veklych 11 m i Wiktoria Kołodziejczyk 15 m. W skoku wzwyż klas IV- VI Arkadiusz Zarębski 6 m i Hubert Limanowicz 11 m. Katia Kuncewicz w pchnieciu kulą dz. kl. IV- VI zajęła 6 m, Gabriela Sztekler 7 m, Anastassia Veklych 8 m, Anastazja Mielniczek 9 m. Pchnięcie kulą chł. kl. IV-VI : Krzysztof Dmytryszyn 4 m, Franciszek Rak- Stakun 6 m, Arkadiusz Zarębski 9 m. Wyniki biegów przełajowych: bieg na 200 m dz. - Anastazja Mielniczek 5 m, a Katia Kuncewicz 6 m. Bieg na 300 m dz. - Gabriela Sztekler 39 m, Wiktoria Kołodziejczyk 40 m. Bieg na 300 m chł. - Jakub Bobek 23 m. Bieg na 400 m chł. Franciszek Rak- Stakun 5 m, a Krzysztof Dmytryszyn 8 m.

Opiekunami były Panie: Elżbieta Milewicz- Tworek i Jadwiga Radkiewicz.

Wszystkim serdecznie gratulujemy

• Szkoła Promująca Zdrowie

• W ramach ubiegania się o certyfikat Szkoła Promująca Zdrowie podejmujemy wiele działań. Jednym z nich są zabawy taneczne. We współpracy z naszą szkołą właścicielka Szkoły Tańca Flesz P. Aleksandra Marciniak w piątki na długiej przerwie tańczy i śpiewa z uczniami. Celem tych zajęć jest troska o zdrowie emocjonalne uczniów, wzmacnianie więzi rówieśniczych, odreagowanie stresu....

• Sposoby dbania o zdrowie

• 3 marca uczniów klasy Ia odwiedziła Pani pielęgniarka. Podczas spotkania dzieci wzbogaciły i utrwaliły swoje wiadomości na temat sposobów dbania o zdrowie. Pani pielęgniarka przypomniała dzieciom, jak właściwie się odżywiać, jak ważne dla zdrowia jest spożywanie zdrowych produktów, owoców i warzyw. Przypomniała również o konieczności przestrzegania zasad codziennej higieny i zdrowego stylu życia. Wizyta naszego gościa zakończyła się pamiątkowym zdjęciem. Pierwszaki wręczyły Pani pielęgniarce wazonik z tulipanami w podziękowaniu za cenne rady.

Marzena Bielawska

• Zabawa sylabowa

• Dzisiaj klasa 1 B „główkowała”, rywalizowała i układała wyrazy przy użyciu kostek sylabowych. Uczniowie bardzo mocno zaangażowali się w zabawę sylabową. Jak miło usłyszeć, że zabawa im się podobała.

• „Plastusiowy pamiętnik”

• 1 - go marca klasy pierwsze A i B wybrały się na wydarzenie kulturalne, którym było obejrzenie spektaklu teatralnego pt. „Plastusiowy pamiętnik”. Dzieci wróciły zachwycone. I na pewno od dzisiaj u każdego ucznia w piórniku pojawi się jakiś mieszkaniec z plasteliny. Iwona Gowkielewicz

• Nasze pierwsze obwody elektryczne# Laboratorium Przyszłości

• Uczniowie klasy VI a z wielkim zaangażowaniem tworzyli pierwsze obwody elektryczne od tych prostych do bardzo złożonych.

Dzięki zakupionym sprzętom z # Laboratorium Przyszłości lekcje są ciekawsze i bardziej kreatywne.

Nauczyciel techniki: Agnieszka Boczoń

• Ogólnopolskie Mistrzostwa Powiatowe Wielkiej Ligi Czytelników

• W dniu dzisiejszym odbył się finał Ogólnopolskich Mistrzostw Powiatowych Wielkiej Ligi Czytelników. Naszą szkołę reprezentowało troje uczniów: Liliana Majewska z kl. VIII A, Filip Nowiczonek i Jakub Bobek z kl. III B. Uczniowie pisali testy online w swoich kategoriach wiekowych. Nie przeszkodziła choroba jednego z uczniów. Chłopcy połączyli się telefonicznie i wspólnie rozwiązywali test. Trzymamy kciuki za naszą trójkę.