• II Mazurskie zawody Wspinaczkowe dla osób z niepełnosprawnościami

• 31 maja 2023r. grupa wolontariuszy z naszej szkoły brała udział w II Mazurskich zawodach Wspinaczkowych dla osób z niepełnosprawnościami. Wolontariusze jak zawsze mięli mnóstwo zadań do wykonania: rejestrowali zawodników, mierzyli czas wspinania, zakładali uprzęże. Spisali się na medal! Organizatorzy doceniają Waszą pracę i dziękują Wam z całego serca. Wspaniała ekipa wolontariuszy to:

1. Anna Szczęsna kl.8b

2. Zuzanna Nadolna kl.8b

3. Łucja Mroczkowska kl.8b

4. Amelia Drzewiecka kl.8b

5. Rozalia Drzewiecka kl.8b

6. Julia Wojciechowska kl.8b

7. Zuzanna Mazurczyk kl.7a

8. Maciej Żukowski kl.7a

9. Julia Dowgiałło kl.7a

10. Lena Adamowicz kl.7a

Anna Pażyszek

( Na zdjęciu nie ma wszystkich bo oczywiście część pracuje)

• Dzień Dziecka w klasach IV-VIII

• Dzień Dziecka w naszej szkole w klasach IV-VIII upłynął pod hasłem" Gry terenowej". W rywalizacji wzięły udział klasy: IVA,VA,VB,VIA,VIB, VIIIA. KLASA VIIIB, moi wspaniali wychowankowie koordynowali wspólnie z nauczycielami: panią Ireną Sekścińską Kozioł, panią,Ewą Chmielewską, panią Małgorzatą Dmytryszyn, panią Małgorzatą Sobieraj, panią Moniką Dziemiela oraz panią Dorotą Skrzypek przebieg wszystkich konkurencji. Uczniowie między innymi musieli utworzyć opowieść o powstaniu nazwy naszej miejscowości, odgadnąć jakie jeziora otaczają wieś, wykonać zadania na celność, skoczność a także przy pomocy strzykawki przelewać wodę z wiadra do butelki. Całość akcji zwieńczono wspólnym ogniskiem. Zwycięzcami zostali uczniowie z klasy VB pana Pawła Doroszkiwicza. II MIEJSCE zajęła klasa VI B pani Doroty Gilewicz, III MIEJSCE zajęła klasa VA pani Agnieszki Boczoń. Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za uśmiechy i zaangażowanie wszystkim uczestnikom, Panu Dyrektorowi za ufundowanie nagród, klasie 8b za pomoc i aktywną pracę na stanowiskach.

Taki Dzień Dziecka mógłby być chociaż raz w miesiącu, a najlepiej raz w tygodniu...

Organizatorzy: Dorota Skrzypek i Tomasz Juszkiewicz

• Koncert: "Nie bój się marzyć"

• Z okazji Dnia Dziecka klasy 1-3 oraz 4b, 7a i 7b wzięły udział w bajkowym koncercie "Nie bój się marzyć" organizowanym przez GOKiR w Wilkasach. Przez chwilę znaleźliśmy się w krainie bajek. Organizatorom dziękujemy za zaproszenie, a wykonawcom z piękny występ.Przez chwilę Wszyscy poczuliśmy się jak dzieci. Jak to jeden z uczniów klasy siódmej powiedział bajki nie mają przedziału wiekowego. Dziękujemy i gratulujemy Wam kochani wykonawcy, było pięknie, bajkowo i będziemy realizować swoje marzenia zgodnie z przesłaniem koncertu. Barbara Somionka życzymy niesłabnącej pasji, zaangażowania i wielu wspaniałych projektów.

• Dzień Dziecka w I B

• Jak niewiele dzieciom trzeba aby zobaczyć uśmiechy na ich twarzach. Ten szczególny dzień uczniowie z klasy 1 B spędzili integrując się na placu zabaw oraz oglądając występ przygotowany przez GOKiR . Ale jednak najważniejszym punktem programu były wspaniałe kolorowe lody przygotowane specjalnie dla nas. W imieniu dzieci, rodziców a także naszym dziękujemy Państwu Jaksina za tak wspaniały gest

• "Mała zielona Planeta"

• 30 maja 2023r. klasy 1b,2a,2b,3a,3b w ramach projektu "Z kulturą mi do twarzy" wybrały się do Giżycka na przedstawienie pt. "Mała zielona Planeta". Spektakl poruszał temat ekologii pokazany w ciekawy sposób co było widać po pozytywnych reakcjach dzieci.

• Pływanie na wesoło

• Super zmotywowana i zgrana klasa IIB- Pani Agnieszki Czartoryskiej Sołtysiak przygotowana do lekcji pływania ,,na wesoło".

Świetnie wypadliście !!!

W bezpiecznej i miłej atmosferze szybko minął czas lekcji. A uśmiechy na twarzach dzieci to widok bezcenny.

Dziękuję

Dorota Skrzypek

• Dzień Matki

• Kochane Mamy w Dniu Matki życzymy Wam wszystkiego najlepszego, wiele radości każdego dnia i pociechy z Waszych dzieci dużych i małych, jesteście dla nas najważniejsze! Kochamy Was drogie Mamy