• Żywa lekcja historii

          • W czwartek 30 listopada gościliśmy w szkole członków bractwa Chorągwi Zaciężnej Rycerstwa APIS z Gniewu. Żywe lekcje historii prowadził Jacenty Ordowski, który bardzo barwnie opowiedział uczniom o zamierzchłych czasach. Opowieści były podszyte licznymi ciekawostkami a uczniowie mogli brać czynny udział w tych niezwykłych lekcjach. Młodsi uczniowie brali udział w spektaklu pt. ,,Rzecz o skrzydlatych rycerzach„ klasy V- VIII ,,Wojny Rzeczypospolitej w XVII wieku”. To nie pierwsze spotkanie z bractwem. Uczniowie wiedzą, że każdy spektakl to duża dawka wiedzy historycznej i humoru. Tak było i tym razem.

            Dorota Gilewicz

          • "Jesień wokół nas"

          • Choć za oknem zimowy krajobrazto w ubiegłym tygodniu został rozstrzygnięty konkurs plastyczny dla klas 1-3 pt."Jesień wokół nas".Równorzędne wyróżnienia oraz nagrody z rąk Pana Dyrektora otrzymali:

            Zosia Paczkowska kl. 1a

            Staś Wiszniewski kl. 1b

            Karol Przybylski kl. 2a

            Oksana Ferdycz kl. 2b

            Nadia Matauszek kl. 3a

            Blanka Sygnowska kl. 3b

            Gratulacje dla Wszystkich uczestników

            Agnieszka Rak

          • "Jestem sprawny na 6"

          • Dnia 1.12.23r. drużyna z klas1-3 reprezentowała naszą Szkołę w Wojewódzkim Turnieju "Jestem sprawny na 6" dziewcząt i chłopców klas 1-3 Szkół Podstawowych pamięci Wacława Wasieli w Tereszewie. Drużyna w składzie:

            Tosia Dziemiela,

            Klaudia Dziura,

            Maja Matauszek,

            Zosia Drapała,

            Maja Górska,

            Staś Wiszniewski,

            Maciek Górski,

            Dorian Pieroń,

            Marcel Ostrowski,

            Oliwier Głąb ,

            zajęła VI MIEJSCE Pomimo pewnych trudności Dzieciaki dały z siebie wszystko Gratulacje dla całej drużyny

            Agnieszka Rak

          • Doświadczenie na lekcji geografii w klasach siódmych.

          • Morza i oceany często kojarzą się nam z falami. Jednak to, co mamy na myśli w tej sytuacji, fizycy nazywają falami powierzchniowymi. Mało kto wie, że fale mogą występować również pod wodą, podczas gdy powierzchnia wody jest zupełnie spokojna. Tak się dzieje na przykład, kiedy spotykają się masy słonej i słodkiej wody. Z powodu różnicy gęstości płyny te nie chcą się zmieszać, a na ich granicy powstaje tak zwana fala wewnętrzna. Uczniowie klasy 7a i 7b na dzisiejszej lekcji geografii pokazali jak w szklance pokazać haloklinę, czyli granicę pomiędzy wodą o dużym i małym stężeniu soli. Na jednym ze zdjęć widoczna jest haloklina w Morzu Bałtyckim. Spotyka się tutaj słona morska woda oraz słodka woda z Wisły.

            - Jolanta Kiraga

          • "Po co nam zmysły"

          • W klasie 1a i 1b odbyły się zajęcia "Po co nam zmysły" z elementami integracji sensorycznej. Dzieci miały możliwość wykonania różnorodnych ćwiczeń angażujących całe ciało oraz układy zmysłów (równowagi, czucia własnego ciała, dotyku, wzroku, słuchu, węchu i smaku). Zajęcia poprowadziła Ania Jaworowska

          • Lech Dyblik – polski aktor teatralny, filmowy i telewizyjny, pieśniarz.

          • Wczoraj w @GOKiR w Wilkasach Gmina Giżycko gościł był Lech Dyblik – polski aktor teatralny, filmowy i telewizyjny, pieśniarz.

            Artysta spotkał się z młodzieżą Szkoła Podstawowa w Wilkasach .

            Życie Lecha Dyblika to historia człowieka, który sięgnął dna, by się od niego odbić. W pewnym momencie zrozumiał, że tak dalej nie chce żyć. Przemianę zawdzięcza też ludziom , których spotkał na swojej drodze. Dziś chce być blisko drugiego człowieka, przekonuje, że nigdy nie jest za późno , aby zmienić swoje życie na lepsze. Podkreśla, że warto pomagać i samemu prosić o pomoc.

            Spotkanie zrealizowano w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Narkotykowych

          • Szkoła Promująca Zdrowie

          • W ramach Certyfikatu Szkoła Promująca zdrowie starsi uczniowie uczyli młodsze dzieci belgijki i makareny. I właśnie tak uwalniamy stres...

          • Andrzejki 8A

          • Andrzejki w klasie 8a- zabawy, wróżby z przymrużeniem oka, ciasteczka z niespodzianką, serduszka z imionami, lanie wosku, słodkości- tak się bawiliśmy zgodnie z andrzejkową tradycją

          • Andrzejki w 2B

          • Dzisiaj 30 listopad, a więc muszą być ANDRZEJKI! Klasa 2 B wróżyła, bawiła się i lała wosk. Wspólnymi siłami wywróżyliśmy mnóstwo szczęścia i wiele przyjaźni na cały rok.

            Iwona Gowkielewicz