• Kółko techniczne- # Laboratorium Przyszłości

          • Od najwcześniejszych lat należy rozwijać twórcze możliwości dziecka za pomocą różnych form wychowania estetycznego. Jedną z nich jest technika. Za pośrednictwem twórczej ekspresji  dziecko gromadzi doświadczenia zarówno poznawcze, jak i twórcze. W procesie tworzenia doznaje silnych przeżyć, które nie tylko wynikają          z samego działania, lecz także z możliwości wyrażenia własnych myśli i uczuć. Zajęcia techniczne są nieodłącznym elementem procesu wychowania w szkole. Wiąże się ono z wychowaniem umysłowym, społeczno-moralnym, zdrowotnym i estetycznym. Obcowanie z techniką rozwija wrażliwość zmysłową, pobudza proces spostrzegania, koncentrację uwagi, wyobraźnię, dlatego z inicjatywy nauczyciela techniki Agnieszki Boczoń powstało w naszej szkole kółko techniczne . Dziewczynki z klas V- VI korzystając z #Laboratorium Przyszłości wykonują pierwsze swoje prace ucząc się wyszywać krzyżykami serca i kwiatki. 

                                                      Nauczyciel techniki- Agnieszka Boczoń

          • Druk 3 D w klasie VII b- # Laboratorium przyszłości

          • # Laboratorium Przyszłości na lekcji informatyki w klasie VII b okazało się strzałem w 10!!! . Uczniowie drukowali na drukarce 3 D . Zmienili filament z czerwonego na biały i wydrukowali nastepną kostkę na lekcję geografii. 

                                                                                           Nauczyciel informatyki: Agnieszka Boczoń

          • Czym jest druk 3 D? - lekcja informatyki z # Laboratorium Przyszlości

          • Uczniowie klasy VI a na lekcji informatyki dowiedzieli się czym jest druk 3 D. Druk 3D (3DP) to rodzaj szybkiego prototypowania technologi. Opiera się na cyfrowych plikach modeli, przy użyciu sproszkowanego metalu lub tworzyw sztucznych i innych materiałów klejących do konstruowania obiektów za pomocą drukowania warstwa po warstwie. Na swoją pierwszą przygodę wybrali kostkę , która została wykorzytana  na lekcjach geografii w celu wyznaczania kierunku wchód- zachód .

                                                              Nauczyciel informatyki : Agnieszka Boczoń

          • Projekt edukacyjny "Moje osiedle" # Laboratorium Przyszłości

          • Uczniowie podczas projektu edukacyjnego w klasie VI a mieli  na celu:

            - zaprojektować idealne osiedle i z zaangażowaniem uczestniczy w pracy grupowej

            - wie, jakie budynki, obiekty i instalacje powinny się znaleźć na osiedlu,

            - samodzielnie odczytuje z planu osiedla informacje dotyczące poprawy bezpieczeństwa mieszkańców oraz zna zasady segregowania śmieci,

            - analizuje plan osiedla i wskazuje miejsca, w których powinny się znaleźć ułatwienia dla osób niepełnosprawnych,

            - planuje udoskonalenia osiedla,

            Uczniowie z wielkim zaangażowaniem wykonali w grupach swoje wymarzone osiedle. Wielkim ułatwieniem w ich pracy było wykorzystanie pomocy z # laboratorium przyszłości w postaci bezprzewodowego kleju na gorąco. 

                                                Nauczyciel techniki: Agnieszka Boczoń

             

             

          • Wszystko o papierze # Laboratorium Przyszłości

          • Klasa Va  na lekcji techniki dowiedziała się jak :

            • rozróżniać przedmioty wykonane z papieru,
            • omawiać zastosowanie papieru w codziennym życiu człowieka,
            • wymieniać etapy produkcji papieru,
            • nazywać rodzaje materiałów papierniczych,
            • wskazywać narzędzia przydatne do obróbki papieru oraz wykonywania z niego różnych przedmiotów.

            Bardzo przydatne były plakaty z # Laboratoriu Przyszłości

                                                                    Nauczyciel techniki: Agnieszka Boczoń 

          • Lekcja techniki w klasie IV b z wykorzystaniem Labratorium Przyszłośći

          • Klasa IV a podczas lekcji techniki wykorzytała pomoce dydaktyczne z # Laboratorium Przyszłości. Temat lekcji: Bezpieczeństwo przede wszystkim miało  wyjaśnić, jakie zachowania mogą doprowadzić do wypadków w szkole jak się zachowywać, aby im zapobiegać,rozróżnić znaki bezpieczeństwa:podać przykłady znaków bezpieczeństwa: ostrzegawczych, zakazu, nakazu, ochrony przeciwpożarowej, informacyjnych i ewakuacyjnych, wskazywać drogę ewakuacyjną w szkole. Nauczyciel techniki: Agnieszka Boczoń

             

          • Dzień Edukacji Narodowej

          • Z okazji Dnia Edukacji Narodowej życzymy całemu Gronu Pedagogicznemu oraz wszystkim pracownikom i emerytom dużo zdrowia, energii i wytrwałości, byście mogli w pełni realizować swoje plany życiowe i zawodowe.

            Dyrektor                                                     Wicedyrektor

            Piotr Panaś                                             Dorota Łempicka

          • Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego SZS w sztafetowych biegach przełajowych.

          • 10.10.2022 r. w Olecku odbyły się Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego SZS w sztafetowych biegach przełajowych. Naszą szkołę reprezentowały sztafety dziewcząt i chłopców młodszych (Igrzyska Dzieci) oraz sztafety dziewcząt i chłopców starszych (kategoria Igrzyska Młodzieży Szkolnej). Największy sukces odniosła sztafeta dziewcząt starszych w składzie: Maja i Lena Kozłowskie, Oliwia Głąb, Zuzanna Narwojsz, Julia Plaga, Amelia Somionka i rez. Julia Orzołek, która uplasowała się na III miejscu wśród 9 startujących ekip. VI miejsce wywalczyła rozwojowa drużyna chłopców młodszych (najmłodsi uczestnicy w swojej kategorii) w składzie: Krzysztof Dmytryszyn, Jakub Bobek, Bartosz Połom, Franek Rak-Stakun, Hubert Limanowicz, Arek Zarębski i rez. Bełbot Wiktor. Drużyna dziewcząt młodszych zajęła VII pozycję, a drużyna chłopców starszych VIII pozycję. Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy udanego startu.

            Elżbieta Milewicz-Tworek i Jagoda Radkiewicz

          • Nagrody Wójta Gminy Giżycko

          • Dziś w Urzędzie Gminy Giżycko miała miejsce miła uroczystość. Z okazji zbliżającego się Dnia Edukacji Narodowej, dyrektor szkoły Piotr Panaś oraz nauczyciele: Pani Dorota Skrzypek i Pani Anna Duszyńska otrzymali nagrody Wójta Gminy Giżycko. Pan Wójt podziękował za trud i zaangażowanie w codziennej pracy z młodzieżą, sumienne wykonywanie powierzonych obowiązków oraz życzył dalszych sukcesów w życiu osobistym i zawodowym.

            Serdecznie gratulujemy!

          • Dzień Chłopaka w 4 a

          • Z okazji Dnia Chłopaka w czwartek 29 września klasa 4a wybrała się na kręgle do Parku Wodnego w Wilkasach. Po sportowych zmaganiach na wszystkich czekała pyszna pizza.

            Julia Romanek

          • Drukarka 3D My to mamy! My działamy!!!

          • Jednym z największych mitów krążących wokół technologii druku 3D jest ten, że jest to technologia nowa.

            Druk 3D jako nowa technika wytwórcza została opracowana w 1984 r. i nosiła nazwę "stereolitografii".

            Szczyt fascynacji tą technologią miał miejsce w latach 2013-2015 ale pomimo to wciąż są osoby, które nigdy nie widziały procesu druku 3D na własne.

            #LaboratoriaPrzyszłości

            Anna Duszyńska

          • Projekt "Dookoła Polski"

          • W ubiegłym tygodniu klasa 3b realizowała projekt "Dookoła Polski", którego celem było poznanie regionów znanych i mniej znanych Naszej Ojczyzny. Uczniowie pracowali w grupach, a efektem prac podzielili się na forum klasy. Świetnie poradzili sobie z tym zadaniem

            Agnieszka Rak

          • I Indywidualne i Drużynowe Grunwaldzkie Biegi Przełajowe - Memoriale Byłego wieloletniego Prezesa Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego- Pana Wacława Wasieli.

          • 7 października 2022 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w I Indywidualnych i Drużynowych Grunwaldzkich Biegach Przełajowych - Memoriale Byłego wieloletniego Prezesa Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego- Pana Wacława Wasieli.

            Najlepsze wyniki: I miejsce Jakub Górski V miejsce Amelia Somionka, VI miejsce Maja Kozłowska, VII miejsce Anastasiiia Veklych, VIII miejsce Lena Kozłowska, IX miejsce Anastazja Mielniczek, X miejsce Katia Kuncewicz, XI miejsce Jakub Bobek, XIII miejsce Zuzanna Narwojsz.

            Cała nasza drużyna zajęła punktowane miejsca, co w efekcie końcowym dało nam III miejsce w klasyfikacji drużynowej. Wszystkim zawodnikom gratulujemy wspaniałego startu i liczymy na podobne zaangażowanie w Mistrzostwach Województwa Warmińsko-Mazurskiego w sztafetowych biegach przełajowych już w najbliższy poniedziałek - 10.10 w Olecku.

            Elżbieta Milewicz-Tworek Jadwiga Radkiewicz.

          • Pierwszy wydruk 3D na drukarce

          • W Naszej Szkole pierwszy wydruk 3D na drukarce zakupionej w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości wykonał osobiście Pan Dyrektor Piotr Panaś na prośbę Pani Wicedyrektor Doroty Łempickiej - nauczyciela geografii. Były to dwie GEOKOSTKI 3D rebus współrzędne geograficzne .

          • ACH TE EMOCJE

          • Uczniowie klasy 6a na lekcji o emocjach wykorzystali własnoręcznie wykonane ludziki z pomocą długopisu 3D zakupionych z Programu #LaboratoriaPrzyszłości. Ludziki posłużyły im do rozpoznawania postawy ciała, definiowania tego co ono wyraża, czytania komunikatów wyrażanych sposobem bycia, chodzenia, poruszania się i przyjmowania odpowiednich postaw ciała.

            A oto przykłady ludzików, które wykonali uczniowie klasy 6a na zajęciach z wychowawcą.

            EMO-ludziki zapraszają na lekcje z wychowawcą

            Anna Duszyńska

          • #LaboratoriaPrzyszłości

          • Poznajemy nowe pomoce zakupione w ramach programu Laboratoria Przyszłości . Od łatwych lekcji początkowych do nieograniczonych, kreatywnych projektów — LEGO Education SPIKE rozwija umiejętności krytycznego myślenia, analizowania danych i rozwiązywania złożonych, rzeczywistych problemów u wszystkich uczniów, bez względu na ich dotychczasowy poziom wiedzy. Rozwiązanie to składa się z klocków LEGO, programowalnego elementu HUB z kilkoma portami, języka programowania oraz modułów do nauki STEAM rozwijających pewność siebie i umiejętność krytycznego myślenia. Łatwe projekty dla początkujących z serii LEGO Education SPIKE spełniają wymagania programu nauczania i można w całości wykonać je w czasie 45-minutowej lekcji, łącznie z budowaniem i programowaniem. Szkolenia dla nauczycieli, przewodniki dla początkujących i podręczniki z gotowymi planami lekcji pozwalają nauczycielom rozwijać u uczniów pewność siebie i znajomość przedmiotów STEAM, co zapewni im sukces w przyszłości #LaboratoriaPrzyszłości

          • Dzień Chłopaka w 6a

          • W poniedziałek 3 października dziewczyny z 6a zabrały swoich chłopaków z klasy na "krótki" spacerek. Z okazji tego dnia niezwykłego życzymy Wam chłopcy wszystkiego najlepszego.

            Anna Duszyńska