• Dzień Chłopca w klasie 7 a

• Klasa 7a Dzień Chłopca świętowała w Kamionkach. Co tam robiliśmy? Poznawaliśmy okolicę i jej uroki, zagraliśmy w grę strategiczną (przegrani pieką ciasto) i integrowaliśmy się przy ognisku. Dziewczyny przygotowały chłopcom quiz, który sprawdził ich znajomość kobiecego świata. Zdali go! Dziękujemy tym, którzy nas ugościli i rodzicom za pomoc w organizacji.

Anna Pażyszek

• Ogólnopolskim Finale Lekkoatletycznych Nadziei Olimpijskich w Warszawie

• 1 października uczniowie naszej szkoły:Franciszek Rak-Stakun, Krzysztof Orzołek, Małgorzata Góralczyk oraz Gabriela Sztekler reprezentowali województwo Warmińsko-Mazurskie w Ogólnopolskim Finale Lekkoatletycznych Nadziei Olimpijskich w Warszawie. Bardzo dobrze spisał się Franek Rak-Stakun, który na 60m zajął 7 miejsce bijąc swoją życiówkę wynikiem 8,90s, w dwuboju ( 60m i skok w dal) natomiast został sklasyfikowany na 20 miejscu w Polsce.

Gratulacje dla wszystkich reprezentujących naszą szkołę zawodników.

Elżbieta Milewicz-Tworek

• Finał Wojewódzki Biegów Przełajowych Igrzysk Dzieci (roczni2010 i młodsi) i Igrzysk Młodzieży Szkolnej (rocznik 2008-2009) w Braniewie

• 30 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Finale Wojewódzkim Biegów Przełajowych Igrzysk Dzieci (roczni2010 i młodsi) i Igrzysk Młodzieży Szkolnej (rocznik 2008-2009) w Braniewie. Występ uczniów SP Wilkasy okazał się niezwykle owocny: złoty medal w IMS zdobył Jakub Górski z kl. VIII b, srebrny medal zdobyła Amelia Somionka a brązowy Maja Kozłowska (kl. VII b). Lena Kozłowska uplasowała się na punktowanej V pozycji.

W Igrzyskach Dzieci Anastasiia Veklych zdobyła srebrny medal, Roksana Jurewicz zajęła IV pozycję, a Anastazja Mielniczek była sklasyfikowana na VI pozycji. Pozostali reprezentanci również

wspaniale

walczyli zajmując pozycję w pierwszej dwudziestce zawodników. Wielkie

gratulacje

dla wszystkich zawodników za ambicję, motywację i koncentrację startową, których przygotowały Elżbieta Milewicz-Tworek i Jadwiga Radkiewicz.

• Klasa IIa wyruszyła do Twierdzy Boyen w Giżycku

• 29.09.2022 klasa IIa wyruszyła do Twierdzy Boyen w Giżycku. Zapoznaliśmy się z planem - mapą tego historycznego miejsca. Przeprowadziliśmy wstępne rozpoznanie i przeszliśmy do oblężenia wszystkich obiektów, które napotkaliśmy po drodze. W muzeum staraliśmy się nie zostawić odcisków palców. W warsztacie zbrojmistrza, w pełni skoncentrowani, tworzyliśmy artystyczne wzory na kubkach - bardzo trudne do skopiowania. Później trenowaliśmy wytrzymałość w zderzeniu ze ścianą gorąca podczas pieczenia kiełbasek i pianek. Nie pozostawiliśmy po sobie żadnych śladów. Usatysfakcjonowani skierowaliśmy się do bramy wyjściowej. Jeszcze tu wrócimy, gdyż nie poznaliśmy i nie wyjaśniliśmy wszystkich tajemnic Twierdzy Boyen.

Teresa Melzer